Dan Savenco a scăpat din "favela" Ferentari: "Am fost mutat și mă bucur că am șansa să ajut"

Antena Sport Publicat: 21 aprilie 2020, 17:17

Comentarii
Dan Savenco a scăpat din "favela" Ferentari: "Am fost mutat și mă bucur că am șansa să ajut"

Dan Savenco a fost mutat la o secție de lângă stadionul Dinamo

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Savenco s-a îngrozit de ce a găsit în Ferentari, cartier pe care l-a comparat cu o favelă din Brazilia. Acum, handbalistul este mult mai liniștit. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"În urmă cu trei zile, am fost mutat aici, chiar vizavi de Dinamo. Nu mai sunt în Ferentari. Mă bucur că am șansa să merg pe stradă, să fiu cadru operativ și să ajut, mai ales că nu jucăm în perioada asta", a declarat Savenco pentru Libertatea

Dan Savenco a făcut donații pentru un azil de bătrâni

Savenco a organizat, alături de mai mulți handbaliști de la Dinamo, o licitație pentru tricourile lor de joc. Suma strânsă a fost de aproximativ 2.000 de euro și va fi donată unui azil de bătrâni. 

"Vrem să ajutăm și ne vom asigura că donațiile vor ajunge fix la cei care au nevoie, nu la persoane care pot profita. De aceea, luăm produse din banii strânși. Nu dăm banii direct", a spus Savenco pentru sursa citată. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:20

Daniel Pancu, “taxat” de Adrian Ilie înaintea posibilei plecări la Rapid: “Declaraţii ciudat. A fost ajutat de CFR”

12:10

Unde va juca Corvinul meciurile din Liga 1! Anunţul făcut de primarul Hunedoarei

12:05

U Cluj – Rapid LIVE TEXT (21:00). Clujenii se pot apropia la un singur punct de liderul Univ. Craiova. Echipele probabile

11:49

Vestea primită de Cristiano Bergodi la U Cluj, în lupta la titlu cu Universitatea Craiova. Ce se întâmplă cu Jovo Lukic

10:57

Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0

10:21

Lionel Messi îl vrea pe Neymar la Campionatul Mondial. Mesaj pentru Carlo Ancelotti: “E unul dintre cei mai buni”

1 “Cutremur” la Liga a 2-a! O echipă de play-off n-a primit dreptul să promoveze. Cine jubilează după anunț 2 VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra 3 FotoBruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală 4 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 5 VideoJurnal Antena Sport | Servește pentru marile victorii 6 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League
Citește și