Închide meniul

Eliza Buceschi este optimistă înainte de Krim – Rapid: „Sper să ne întoarcem cu un rezultat bun!”

Sebastian Cristian Publicat: 18 martie 2023, 17:06

Comentarii
Eliza Buceschi este optimistă înainte de Krim – Rapid: Sper să ne întoarcem cu un rezultat bun!”

Eliza Buceschi / Hepta

Eliza Buceschi este optimistă înainte de Krim – Rapid. Căpitanul echipei consideră că se poate obține un rezultat bun din meciul tur, astfel încât să fie păstrate șansele de calificare pentru returul de la București.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid se va duela cu Krim Ljubljana, în încercarea de a se califica în sferturile Ligii Campionilor. Meciul tur va avea loc duminică, de la ora 15:00, în Slovenia.

Eliza Buceschi este optimistă înainte de Krim – Rapid: „Sper să ne întoarcem cu un rezultat bun!”

„Krim este o echipă bună, cu jucătoare experimentate și valoroase pe toate pozițiile. Va fi un meci greu, dar sper să ne întoarcem din Slovenia cu un rezultat care să ne dea speranțe pentru calificare”, a declarat căpitanul Rapidului, Eliza Buceschi, pentru gsp.ro.

„Am realizat un lucru nemaipomenit până acum, dar vrem mai mult, vrem să ne calificăm mai departe. Meciul de la Ljubljana va fi foarte greu, ne dorim un rezultat bun, iar in retur, acasă, să obținem calificarea.

Krim are o echipă cu jucătoare foarte bune, bătăioase, ne așteptăm la un meci dificil, dar și noi ne von ridica la nivelul competiției. La ora meciului vom fi pregătit”, a declarat și Denisa Șandru, portarul Rapidului.

Reclamă
Reclamă

Kim Rasmussen, declaraţii înainte de Krim – Rapid: „Este un test important pentru noi!”

Kim Rasmussen a oferit primele declaraţii, înainte de Krim – Rapid, duelul „de foc” din play-off-ul pentru sferturile Ligii Campionilor. Antrenorul campioanei României susţine că echipa sa va da totul pentru a se impune la Ljubljana, având încredere în jucătoarele sale.

Kim Rasmussen s-a declarat încrezător, înaintea duelului de la Ljubljana. Antrenorul de la Rapid susţine că jucătoarele sale îi vor acorda o atenţie deosebită Dariei Dmitrieva, rusoaica reprezentând una dintre cele mai bune jucătoare din acest sezon de Liga Campionilor.

„Nu a fost o săptămână nemaipomenită pentru a pregăti meciul cu Krim, dar vom juca cât putem de bine. La meciul retur vom fi mult mai bine, vom avea timp mai mult. Trebuie să jucăm bine în apărare. Să o blocăm pe Daria Dmitrieva. Este un test important pentru noi. Mergem să ne facem jocul și să câștigăm. Vrem să câștigăm toate meciurile, dar este sport, uneori nu poți câștiga”, a declarat Kim Rasmussen.

Reclamă

Kim Rasmussen o pregăteşte pe Rapid de aproximativ o săptămână. Danezul a stat pe banca giuleştencelor la duelurile din Liga Naţională, mai exact, la victoriile cu Măgura Cisnădie şi Zalău.

De cealaltă parte, şi antrenorul de la Krim a prefaţat duelul cu Rapid. Dragan Adzici s-a declarat mulţumit de modul în care jucătoarele sale s-au pregătit în săptămâna premergătoare duelului din play-off-ul pentru sferturile Ligii Campionilor.

„Sunt foarte mulțumit de modul în care s-au pregătit jucătoarele mele pentru meciul cu Rapid. Sunt foarte motivate, pline de energie. Rapid are alt antrenor, poate va veni cu o altă filozofie, vom vedea dacă a ajutat-o această schimbare. Suntem pregătiți pentru meci, suntem focusați pe noul mod de exprimare al adversarului”, a declarat antrenorul lui Krim, pentru site-ul oficial al clubului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:15
VIDEOKurt Zouma a primit un cadou inedit după sosirea la CFR Cluj! Cu ce l-a surprins un fan la hotel
17:11
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 18 septembrie
16:39
Probleme pentru un jucător care a fost antrenat de Mircea Lucescu! De ce riscă să ajungă la închisoare
16:31
Capăt de drum la FCSB! Fotbalistul a luat decizia de a pleca
16:30
Cine va arbitra meciul FC Botoșani – FCSB. Centralul delegat de CCA
15:51
Transfer de ultimă oră anunţat de CFR Cluj
1 Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul 2 Cristi Chivu l-a citat pe Mourinho după Ajax – Inter 0-2: “Nu sunt idiot”. Dialog savuros cu Pandev: “Ai devenit jurnalist” 3 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 4 Ajax – Inter 0-2. Cristi Chivu, debut cu dreptul în Champions League. Liverpool – Atletico 3-2. Rezultatele serii 5 Andrei Vlad a reclamat-o pe FCSB la comisii! Suma cerută de fostul jucător al roș-albaștrilor 6 Nota primită de Cristi Chivu, după debutul cu victorie din Liga Campionilor. Verdictul italienilor
Citește și