Închide meniul

Inedit! Cum se implică un arbitru în lupta contra coronavirusului. Mesaj pentru cei care nu respectă regulile

Antena Sport Publicat: 27 aprilie 2020, 11:36

Comentarii
Inedit! Cum se implică un arbitru în lupta contra coronavirusului. Mesaj pentru cei care nu respectă regulile

Inedit! Cum se implică un arbitru în lupta contra coronavirusului. Mesaj pentru cei care nu respectă regulile

Etilili a ieșit pe stradă în echipament și le dă un ”avertisment” persoanelor ce nu păstrează distanțarea socială, în aceste zile tot mai grele pentru omenire.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Abdelhak Etlili: ”Ajut cum pot autoritățile”

Arbitrul tunisian a decis să le arate oamenilor cartonașe galbene, roșii sau albastre, în funcție de cât de apropiați sunt unii de alții.

”Ca arbitru de handbal vreau să ajut cum pot autoritățile pentru combatere a opri criza de coronavirus. Așa că am ieșit pe stradă și am încercat să aplic regulile de la handbal celor care nu respectă carantina și distanțarea socială”, a spus Etilili pentru presa locală.

În Tunisia au fost confirmate 949 de cazuri de Covid-19.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și