Închide meniul

Ionuț Stroe a anunțat că a fost suspendat Campionatul Mondial de handbal de tineret, ce trebuia să aibă loc în București

Valentin Pîrcălabu Publicat: 23 aprilie 2020, 10:55

Comentarii
Ionuț Stroe a anunțat că a fost suspendat Campionatul Mondial de handbal de tineret, ce trebuia să aibă loc în București

Ionuț Stroe este ministrul Tineretului și Sportului

Competiția era programată să aibă loc între 1 și 13 iulie, la Sala Polivalentă din București. Anunțul a fost făcut de ministru pe pagina de Facebook.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ne-am arătat intențiile foarte clar de a organiza mai multe competiții de nivel înalt și înainte de această pandemie, când bugetul Ministreului Tineretului și Sportului a fost suplimentat cu 7 milioane de lei pentru organizarea Campionatului Mondial de Handbal Feminin de Tineret din 2020 de la București. Din păcate, pandemia de coronavirus a suspendat această competiție”, a scris Stroe pe pagina sa de Facebook. 

Ionuț Stroe nu vrea să se înghețe Liga 1

Ministrul sportului e împotriva înghețării campionatului. ”Sunt adeptul desfășurării competițiilor chiar și sub o formă foarte restrânsă. Dar astea doar în condiții de maximă siguranță.

Puteți să vă imaginați ce ar înseamna în acest moment un sportiv infectat. O echipă carantinată în acest moment înseamnă practic competiția blocată, practic, ne-am grăbit degeaba”, a spus Stroe, pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02 10 dec.
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52 10 dec.
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29 10 dec.
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23 10 dec.
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10 10 dec.
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00 10 dec.
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și