Oana Manea a devenit campioană la ultimul meci din carieră. Rapid a obţinut o performanţă uluitoare în Liga Floriilor şi a câştigat al 7-lea titlul din istoria clubului.
Rapid a avut un sezon fabulos şi a câştigat lupta la titlu cu „galacticele” de la CSM Bucureşti. Rapid s-a impus cu 35 – 27 şi a câştigat titlul de campioană.
Oana Manea a devenit campioană la ultimul meci din carieră! Reacţie emoţionantă
”Au fost foarte multe emoţii, a fost ultimul meci în sala unde am început handbal. Sunt foarte bucuroasă că am ieşit campioane şi mă las din nou pe uşa din faţă. Avem un public minunat, au fost mereu lângă noi, şi nici nu vreau să mă gândesc ce va fi la anul în Champions League”, a spus Oana Manea la TVR 1.
Oana Manea are un CV uluitor. A câştigat 13 titluri în Liga Naţională cu Oltchim, CSM Bucureşti şi Rapid Bucureşti. În 2016 a contribuit la unul dintre cele mai importante rezultate din handbalul românesc. A ajutat-o pe CSM să devină câştigătoarea Champions League.
Oana Manea, poveste fabuloasă de la Oltchim Rm. Vâlcea
Oana Manea a dezvăluit la AS.ro LIVE cum a ratat un transfer istoric pentru handbalul mondial. Sportiva noastră a fost dorită de Gyor, pe vremea când era la Oltchim Râmnicu Vâlcea, dar conducerea clubului de care aparținea a cerut 1.000.000 de euro.
Oana Manea susține că își dorea enorm să joace pentru Gyor, dar pretențiile exagerate pe care le-au avut cei de la Vâlcea au făcut ca transferul să pice.
Fosta handbalistă crede că cei de la Vâlcea nu voiau să o lase să plece, de aceea au cerut acea sumă pe ea.
”Am avut ofertă de la Gyor, în 2006. În momentul ăla îmi doream, mi-am dorit să joc acolo. Nu m-au lăsat cei de la Vâlcea să plec. Mica Brădeanu era la Gyor și mi-a zis să vin acolo, mi-au făcut ofertă.