Închide meniul

Reacţia lui Sander Sagosen, după ce Dinamo a fost învinsă categoric de Kiel: “Nu le-am dat nicio şansă, deşi atmosfera a fost perfectă!”

Viviana Moraru Publicat: 23 martie 2023, 8:55

Comentarii
Reacţia lui Sander Sagosen, după ce Dinamo a fost învinsă categoric de Kiel: Nu le-am dat nicio şansă, deşi atmosfera a fost perfectă!

Sander Sagosen, în timpul unui meci/ Profimedia

Reacţia lui Sander Sagosen, după ce Dinamo a fost învinsă categoric de Kiel, nu a întârziat să apară. Vedeta trupei din Germania susţine că atmosfera din Sala Polivalentă din Bucureşti a fost una de vis, însă “dulăii” nu au primit nicio şansă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo a pierdut manşa tur a confruntării cu Kiel, din play-off-ul Ligii Campionilor. “Dulăii” au cedat cu scorul de 28-41, şi sunt ca şi eliminaţi din cea mai importantă competiţie inter-cluburi din Europa.

Reacţia lui Sander Sagosen, după ce Dinamo a fost învinsă categoric de Kiel

Sander Sagosen a fost surprins de atmosfera creată de fanii dinamovişti, la meciul din Liga Campionilor. Vedeta de la Kiel susţine că nu se aştepta ca suporterii “dulăilor” să cânte pe tot parcurul meciului, chiar şi atunci când echipa favorita era condusă categoric pe tabelă.

De asemenea, Sagosen a mai declarat că echipa sa, Kiel, nu i-a dat nicio şansă lui Dinamo. În acest context, norvegianul a mărturisit că îşi doreşte să câştige marele trofeu, la finalul competiţiei.

“A fost o atmosferă perfectă, cu un public gălăgios. Am jucat foarte bine şi nu le-am lăsat nicio șansă. Pentru noi a fost extraordinar. M-a uimit că au cântat tot timpul. La cum am jucat azi, ne putem gândi la câştigarea trofeului. Sper să o fac la ultimul meu an la Kiel”, a declarat Sander Sagosen, conform fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Sander Sagosen a fost cel mai bun marcator al partidei din Sala Polivalentă. Norvegianul de 27 de ani a marcat 6 goluri.

Returul dintre Dinamo şi Kiel va avea loc săptămâna viitoare, miercuri, de la 19:45, în Germania.

Xavi Pascual, prima reacție după Dinamo – Kiel 28-41

Xavi Pascual a oferit prima reacție după Dinamo – Kiel 28-41. Antrenorul spaniol a explicat că există o diferență mare de valoare între cele două echipe, astfel că victoria nu putea fi obținută.

Reclamă

După înfrângerea la mare diferență de pe teren propriu, Dinamo are șanse mici să întoarcă scorul în returul din Germania.

„Este realitatea, sunt anumite echipe care sunt peste nivelul nostru. Nu este același lucru să joci în optimi, ca atunci când joci în grupe. Nu am avut nici jumătate de șansă. Au jucat mai bine, s-au apărat incredibil, au alergat. A fost imposibil pentru noi, am dat totul. Au o echipă mai bună, trebuie să acceptăm lucrul ăsta.

Eu cred că suporterii sunt forța noastră, au jucat cu noi. Echipa a încercat să lupte. Am făcut tot ce am putut, dar nu putem concura cu o echipă de acest nivel. Avem nevoie să ne gândim ce e de făcut pentru a fi puțin mai aproape de ei”, a declarat Xavi Pascual la finalul meciului, potrivit digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:21
Naționala României și lovitura primită după dezastrele cu Canada și Cipru
20:09
O adversară a Universității Craiova, din Conference League, sancționată de UEFA! Care este motivul
19:59
Virgiliu Postolachi, planuri mari după transferul la U Cluj! Săgeți către cei de la CFR
19:50
Unde se va juca finala Champions League din 2027. UEFA a făcut anunțul
19:39
Benfica – Santa Clara LIVE VIDEO (vineri, 22:15). Programul etapei a 5-a din Liga Portugal
19:18
Veste excelentă pentru FCSB şi Universitatea Craiova, înaintea meciurile din cupele europene. Decizia luată de UEFA
1 “Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2! 2 EXCLUSIV„Dă-mi 3.000 de euro și fac un penalty!” Patronul străin care dă cărțile pe față despre blaturile din România 3 “Ne-am înţeles” Marius Şumudică şi-a anunţat revenirea pe banca tehnică! Unde va antrena 4 EXCLUSIVJucătorii şi conducerea FRF şi-au ales favoritul, dacă Mircea Lucescu îşi va da demisia de la naţionala României 5 FRF avea 3 soluţii pentru înlocuirea lui Mircea Lucescu de la naţionala României! Care era varianta de urgenţă 6 Gigi Becali a anunţat care e antrenorul care ar trebui să preia România în locul lui Mircea Lucescu: “E cel mai bun”
Citește și