Închide meniul

România – Muntenegru 28-25 | Replică dură după acuzaţiile de blat ale Norvegiei. "Trebuie să mă opresc pentru că o să zic o prostie"

Antena Sport Publicat: 21 martie 2021, 17:10

Comentarii
România – Muntenegru 28-25 | Replică dură după acuzaţiile de blat ale Norvegiei. "Trebuie să mă opresc pentru că o să zic o prostie"

Selecţionerul României, Adi Vasile, dezamăgit de acuzaţiile norvegiencelor

România şi Muntenegru se puteau duce împreună la Jocurile Olimpice, dacă tricolorele învingeau la cinci goluri diferenţă, iar adversarele marcau cel puţin 25 de goluri. Asta le-a făcut pe jucătoarele Norvegiei să se teamă de un aranjament.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adi Vasile: "Arbitrajul de ieri nu aş vrea să-l comentez" 

Selecţionerul României, Adi Vasile, a fost deranjat de afirmaţiile nordicelor şi a transmis că mai degrabă arbitrajul din meciul direct a fost o problemă. 

"Nu vreau să comentez declaraţiile norvegienilor. Fetele noastre sunt profesioniste. Şi-au dat inima pe teren. Trebuie să mă opresc pentru că o să zic o prostie altfel. Am arătat că România tratează acest sport cu seriozitate şi că românii au coloană vertebrală. Arbitrajul de ieri nu aş vrea să-l comentez! Astăzi nu am putut să-mi dau seama dacă la Crina Pintea a fost sau nu eliminare. 

Am toată aprecierea pentru dedicaţia fetelor. Din păcate, într-o grupă atât de puternică, am fost puţin în spate. Meciurile atât de importante nu au cum să fie exacte. Există presiune, importanţă, meciurile nu sunt exacte şi nu pot să fie frumoase, superbe. Norvegia este campioana ultimilor ani, dar nu a arătat un handbal pe care noi n-am putut să-l contracarăm. Uneori e nevoie şi de puţină şansă, dar şi de experienţă", a declarat antrenorul naţionalei, Adi Vasile.

România a învins Muntenegru la doar trei goluri diferenţă şi a ratat a cincea prezenţă la Jocurile Olimpice, după ediţiile din 1976, 2000, 2008 şi 2016. Tricolorele au izbucnit în lacrimi la final.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:22
Niciun șut, niciun gol! Vârful pe care Lucescu îl voia la națională are probleme în Spania
0:12
Ilkay Gundogan a fost prezentat oficial de Galatasaray
23:07 2 sept.
Carlos Alcaraz s-a calificat în semifinale la US Open! Spaniolul, fără set pierdut la Grand Slam-ul american
22:54 2 sept.
Edi Iordănescu a dezvăluit discuţiile pe care le-a purtat cu Ianis Hagi pentru transferul românului la Legia!
22:40 2 sept.
Florin Prunea știe câte puncte poate face FCSB în Europa League
22:22 2 sept.
Un jucător de la națională, pe lista lui Edi Iordănescu la Legia! “Ținta” românului, după refuzul lui Ianis Hagi
1 Răzvan Burleanu îl felicită pe Ianis Hagi: “Dacă se confirmă, mă bucur mult. Nu a avut o misiune uşoară” 2 Ianis Hagi, făcut praf de fani, după ultima postare pe Instagram: “Ruşine pentru numele Hagi” 3 Mihai Rotaru a reacționat după transferul lui Adrian Rus la Craiova. Replică pentru Gigi Becali 4 Florinel Coman a revenit! Românul, pasă de gol la primul meci ca titular al sezonului 5 “Am vorbit cu Gigi Becali!” FCSB vrea să dea lovitura pe final de mercato: “Aşteptăm răspunsul lui Benfica” 6 Singura condiţie pe care o pune Dorinel Munteanu pentru o revenire spectaculoasă
Citește și