România – Olanda 24-35. Eşec drastic suferit de tricolore în ultimul meci de Campionatul European. Cea mai slabă clasare din istorie

Antena Sport Publicat: 15 decembrie 2020, 14:46

ProfimediaImages

România - Olanda, ultimul meci al tricolorelor la Campionatul European

Eşecul drastic cu Olanda duce la o contraperformanţă pentru naţionala condusă de Bogdan Burcea. România a terminat pe locul 12, cea mai slabă clasare la o ediţie de Campionat European. În 1998 a fost pe poziţia a 11-a.

România – Olanda 24-35

UPDATE: România – Olanda 24-35 Tricolorele au pierdut la o diferenţă de 11 puncte şi au încheiat grupa principală fără punct!

UPDATE: România – Olanda 20-27 Anca Polocoşer a înscris al 6-lea ei gol din 9 aruncări!

UPDATE: România – Olanda 19-27 Bo van Wetering a marcat şi tricolorele riscă să sufere un eşec greu de digerat!

UPDATE: România – Olanda 18-24 Echipa lui Bogdan Burcea este depăşită la toate capitolele. Olandezele şi-au creat un avantaj de şase goluri!

UPDATE: România – Olanda 15-17 Anca Polocoşer ne readuce speranţa

UPDATE: România – Olanda 13-17  Cristina Laslo a marcat primul gol al României de după pauză

UPDATE: România – Olanda 12-16 A început repriza secundă

UPDATE: România – Olanda 12-16 Fetele lui Bogdan Burcea au fost conduse în permanenţă în prima repriză. La pauză, adversarele tricolorelor au un avans de patru goluri!

UPDATE: România – Olanda 7-9 Gol Ana Maria Savu!

UPDATE: România – Olanda 6-7 Golurile marcate de Polocoşer şi Buceschi au semnat revenirea tricolorelor!

UPDATE: România – Olanda 1-5 Bogdan Burcea a cerut time-out după ce adversarele s-au distanţat la patru goluri

UPDATE: România – Olanda 1-3 Cristina Laslo a înscris primul gol al echipei noastre

UPDATE: România – Olanda 0-3 Start slab pentru tricolore, care se întrec în erori

UPDATE: A început ultimul meci al României de la Campiontul European

România va juca ultima partidă din grupa principală marţi, cu Olanda. Marţi se joacă şi toate celelalte meciuri în ambele grupe, iar rezultatele vor stabili echipele calificate în semifinale şi pe cele care vor juca pentru clasarea finală pe locurile 5-6. Alte meciuri de clasament final nu se mai dispută.

Denisa Dedu a răbufnit înaintea partidei cu Olanda, din cauza rezulatelor slabe înregistrate la acest european.

"Am avut deja meciuri care ne-au demoralizat, am avut şi momente bune, dar o victorie în acest meci ne-ar fi ajutat pentru viitor, pentru turneul preolimpic. Nu ştiu dacă e vorba de lipsa de încredere în atac, eu sunt portar şi nu pot să-mi dau cu părerea despre atac. Sunt jucătoare cu nume, nu le lipseşte încrederea. Poate conexiunea nu o avem încă, dar sigur avem jucătoare de valoare.

Clar însă că nu funcţionează anumite lucruri. Fiecare s-a străduit să-şi facă treaba. Eu am un gust amar prin prisma rezultatelor, nu e uşor să treci peste înfrângeri. Voi avea nevoie de câteva zile să trec peste. Poate au fost şi lucruri în interiorul echipei care au destabilizat jocul”, a spus Dedu, după meci.

• România, un singur succes la turneul final
  • Tricolorele, pe ultimul loc în grupa principală II

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90