Închide meniul

România – Olanda 24-35. Eşec drastic suferit de tricolore în ultimul meci de Campionatul European. Cea mai slabă clasare din istorie

Antena Sport Publicat: 15 decembrie 2020, 14:46

Comentarii
România – Olanda 24-35. Eşec drastic suferit de tricolore în ultimul meci de Campionatul European. Cea mai slabă clasare din istorie

România - Olanda, ultimul meci al tricolorelor la Campionatul European

Eşecul drastic cu Olanda duce la o contraperformanţă pentru naţionala condusă de Bogdan Burcea. România a terminat pe locul 12, cea mai slabă clasare la o ediţie de Campionat European. În 1998 a fost pe poziţia a 11-a.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România – Olanda 24-35

UPDATE: România – Olanda 24-35 Tricolorele au pierdut la o diferenţă de 11 puncte şi au încheiat grupa principală fără punct!

UPDATE: România – Olanda 20-27 Anca Polocoşer a înscris al 6-lea ei gol din 9 aruncări!

UPDATE: România – Olanda 19-27 Bo van Wetering a marcat şi tricolorele riscă să sufere un eşec greu de digerat!

UPDATE: România – Olanda 18-24 Echipa lui Bogdan Burcea este depăşită la toate capitolele. Olandezele şi-au creat un avantaj de şase goluri!

Reclamă
Reclamă

UPDATE: România – Olanda 15-17 Anca Polocoşer ne readuce speranţa

UPDATE: România – Olanda 13-17  Cristina Laslo a marcat primul gol al României de după pauză

UPDATE: România – Olanda 12-16 A început repriza secundă

Reclamă

UPDATE: România – Olanda 12-16 Fetele lui Bogdan Burcea au fost conduse în permanenţă în prima repriză. La pauză, adversarele tricolorelor au un avans de patru goluri!

UPDATE: România – Olanda 7-9 Gol Ana Maria Savu!

UPDATE: România – Olanda 6-7 Golurile marcate de Polocoşer şi Buceschi au semnat revenirea tricolorelor!

UPDATE: România – Olanda 1-5 Bogdan Burcea a cerut time-out după ce adversarele s-au distanţat la patru goluri

UPDATE: România – Olanda 1-3 Cristina Laslo a înscris primul gol al echipei noastre

UPDATE: România – Olanda 0-3 Start slab pentru tricolore, care se întrec în erori

UPDATE: A început ultimul meci al României de la Campiontul European

România va juca ultima partidă din grupa principală marţi, cu Olanda. Marţi se joacă şi toate celelalte meciuri în ambele grupe, iar rezultatele vor stabili echipele calificate în semifinale şi pe cele care vor juca pentru clasarea finală pe locurile 5-6. Alte meciuri de clasament final nu se mai dispută.

Denisa Dedu a răbufnit înaintea partidei cu Olanda, din cauza rezulatelor slabe înregistrate la acest european.

"Am avut deja meciuri care ne-au demoralizat, am avut şi momente bune, dar o victorie în acest meci ne-ar fi ajutat pentru viitor, pentru turneul preolimpic. Nu ştiu dacă e vorba de lipsa de încredere în atac, eu sunt portar şi nu pot să-mi dau cu părerea despre atac. Sunt jucătoare cu nume, nu le lipseşte încrederea. Poate conexiunea nu o avem încă, dar sigur avem jucătoare de valoare.

Clar însă că nu funcţionează anumite lucruri. Fiecare s-a străduit să-şi facă treaba. Eu am un gust amar prin prisma rezultatelor, nu e uşor să treci peste înfrângeri. Voi avea nevoie de câteva zile să trec peste. Poate au fost şi lucruri în interiorul echipei care au destabilizat jocul”, a spus Dedu, după meci.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:59
Lotul României pentru meciul cu Bosnia. Cei trei jucători la care a renunţat Mircea Lucescu
9:31
Istvan Kovacs, meci cu două goluri anulate şi o eliminare în preliminariile World Cup 2026. Arbitrul român, criticat: “O glumă”
9:26
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în semifinale la Turneul Campionilor! Victorie în două seturi în faţa lui Zverev
9:15
Bosnia – Romania LIVE TEXT (21:45). Meci crucial pentru tricolori, în preliminariile World Cup 2026
9:08
EXCLUSIV“Ne vedem la tragerea la sorţi?” Mircea Lucescu, răspuns de două cuvinte înaintea meciului crucial cu Bosnia
8:40
Mihai Stoica şi-a ales naţionalele favorite pentru barajul României de World Cup 2026: “Sunt accesibile”
1 Franța lui Kylian Mbappe a ajutat România. De ce sunt siguri 100% “tricolorii” lui Mircea Lucescu 2 Posibilele adversare ale României de la barajul pentru World Cup 2026, după ultimele rezultate din preliminarii 3 Gigantul care vrea să cumpere Farul Constanţa. Giovanni Becali a dezvăluit: Gică Hagi vinde echipa! 4 Reacţia italienilor după ce Adi Mutu l-a făcut praf pe Walter Zenga, care l-a criticat pe Chivu 5 România U20 – spulberată de Germania, scor 6-0 6 Ce i-a spus Cristiano Ronaldo selecţionerului Irlandei după ce a văzut direct cartonaşul roşu pentru un gest golănesc
Citește și