Închide meniul

Selecţionerul Florentin Pera a fost demis de la Gloria Bistriţa

Publicat: 12 februarie 2025, 13:01

Comentarii
Selecţionerul Florentin Pera a fost demis de la Gloria Bistriţa

Florentin Pera, în timpul unui meci - Profimedia Images

Gloria Bistriţa a anunţat, miercuri, demiterea selecţionerului Florentin Pera de la conducerea echipei de handbal.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“În urma analizei ultimelor rezultate ale echipei de handbal Gloria Bistriţa-Năsăud, Consiliul de Administraţie a Clubului s-a întrunit şi a decis demiterea antrenorului principal Florentin Pera şi preluarea funcţiei de antrenor principal interimar de către dnul Marius Novanc!, a precizat Gloria Bistriţa.

Florentin Pera a fost demis de la Gloria Bistriţa

Marţi, Gloria Bistriţa a fost învinsă de formaţia SCMU Craiova, în ultima secundă, scor 25-24 (14-17), într-un meci contând pentru etapa a XVII-a a Ligii Naţionale.

“Mulţumim, Florentin Pera!

Un capitol memorabil din istoria echipei noastre se încheie, dar ceea ce am construit împreună rămâne pentru totdeauna.

Reclamă
Reclamă

Sub conducerea dumneavoastră, ca antrenor principal, echipa de handbal feminin Gloria Bistriţa-Năsăud a atins performanţe de argint şi bronz, care, odată, păreau doar vise îndrăzneţe.

Am muncit, am luptat, am crezut şi am demonstrat că ambiţia, determinarea şi spiritul de echipă pot duce orice vis la realitate.

Am reuşit împreună să obţinem:

Reclamă

• Bronzul în Cupa României 2023-2024

• Bronzul în Liga Naţională 2023-2024

• Argintul în Supercupa României 2024

Am jucat finala EHF European League 2023-2024, numele judeţului a răsunat în Europa, iar argintul a ajuns la echipa de suflet, în Bistriţa-Năsăud.

Aceste rezultate sunt simboluri ale pasiunii, performanţei şi muncii depuse de fiecare jucătoare, de întregul staff şi de dumneavoastră.

Chiar dacă drumurile noastre se despart, moştenirea lăsată de dumneavoastră rămâne o parte esenţială a ADN-ului Gloriei.

Continuăm lupta cu aceeaşi dorinţă de performanţă, cu aceleaşi principii şi cu determinarea că visurile devin realitate prin ambiţie şi multă muncă!

Domnule Profesor Florentin Pera, vă mulţumim pentru tot ce aţi făcut pentru noi!

Mult succes în continuare!”, mai notează Gloria Bistriţa în comunicatul în care a anunţat despărţirea de antrenorul echipei naţionale.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:00
Rapid pregătește mutarea iernii în Liga 1! Giuleștenii vor să-i strice planurile lui Gigi Becali
17:45
LIVE TEXTDinamo – Metaloglobus 0-0. “Câinii” pot ajunge la un punct de liderul Rapid
17:31
Petrolul – Universitatea Cluj 0-1. „Șepcile roșii” încing lupta la play-off
17:31
Haos fără precedent: naționala cu doi selecționeri a convocat un no-name din liga a șasea, deși are o bază de selecție uriașă!
17:22
Arne Slot a făcut anunţul, după ce Mohamed Salah a revenit în lotul lui Liverpool: “Faptele vorbesc mai tare decât cuvintele”
16:53
Conducerea Rapidului s-a decis! Asalt pentru fotbalistul de la Oțelul. Gălățenii solicită o sumă uriașă
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 3 Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off 4 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 5 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 6 Control antidoping imediat după Rapid – Oțelul 0-2. Opt jucători, chemați la teste
Citește și