Bogdan Cristofor
Puţini ştiu că prima mare pasiune a portarului naţionalei, Horaţiu Moldovan, a fost kartingul. Cel mai tare puşti din karting al României îl provoacă pe noul transfer al lui Atletico Madrid!
Până să se apuce de fotbal, portarul naţionalei, Moldovan s-a întrecut la curse de karting. Campion la vârsta lui, Bogdan Cristofor îl aşteaptă la o întrecere pe Moldovan.
Horaţiu Moldovan a primit cea mai mare provocare
“Vreau să-l felicit pe Horaţiu Moldovan pentru transferul la Atletico Madrid. Îl învit la o tură pe circuit”, a spus Cristofor.
Ales pilotul anului trecut în România, Bogdan Cristofor a început tare şi anul 2024. A ieşit pe primul loc în Italia, la prima cursă din Super Master Series.
În 2023, Bogdan a câştigat 70% din curse.
- Bogdan Cristofor a fost ales pilotului anului în România
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- România are doi sportivi la Jocurile Paralimpice de iarnă! Mihăiţă Papară şi Andrei-Sorin Popa
- Apelul lui Mihai Covaliu după ce s-a spus că Ana Bărbosu nu a răspuns la 3 apeluri ale comisarilor antidoping!
- O zi în inima Euroligii de baschet
- Dinamo, a patra înfrângere la rând în EHF Champions League. “Dulăii”, eșec cu Veszprem
- Simone Biles a devenit Ambasador Laureus! Reacţia Nadiei Comăneci: “E alături de mine în această misiune”


































