Video

Paul Georgescu, poloistul român care face curse de înot în apa înghețată. Își face loc printre rechini, orci și meduze!

Antena Sport Publicat: 15 aprilie 2020, 17:07

Comentarii
Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Georgescu e primul român din istorie care a înotat fără costum de protecţie, în apă îngheţată, pe o distanţă de aproape doi kilometri. Omul de gheață s-a scufundat într-un lac din Rusia și a luat aurul mondial. Ca să nu cedeze în competiții, Georgescu se antrenează la minus 20 de grade.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Paul Georgescu, pregătit să stabilească noi recorduri

"Recuperarea este cea mai importantă, e mult mai importantă decât cursa în sine", a ținut să sublinieze Georgescu.

Pentru fostul poloist nu există bariere de netrecut. În Antarctica, el a trăit cea mai grea experiență.

"În Antarctica mi-a fost puţină teamă, dar eu am mare experienţă şi în apele îngheţate, şi în apele deschise. Chiar înainte să intru în apă, o familie de orci îşi învăţa puii să vâneze în locul unde trebuia să înotăm noi", a dezvăluit fostul poloist pentru AntenaSport.

Bucureșteanul a traversat trei dintre cele mai periculoase canale din lume.

Reclamă
Reclamă
Eu am înotat şi în Hawaii, noaptea, unde sunt tot felul de rechini, plus acele meduze toxice. Sunt ucigaşul numărul unu în oceane!
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:57

LIVE VIDEOBelgia – Egipt 0-0, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Salah, titular! Echipele de start

21:50

Portarul Capului Verde s-a ales cu milioane de următori după egalul cu Spania şi a avut o reacţie amuzată

21:36

Lamine și mai cum? Nota primită de Joao Paulo după ce l-a ținut “în șah” pe Yamal în Spania – Capul Verde 0-0

21:33

“Dezastru” Presa spaniolă nu i-a iertat pe jucătorii lui de la Fuente, după rezultatul umilitor cu Capul Verde!

21:10

Cinci lucruri după Spania – Capul Verde 0-0, cel mai șocant rezultat de la Cupa Mondială

21:00

Programul zilei a 5-a de la Campionatul Mondial. Ce meciuri sunt transmise în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY

1 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali 2 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 3 VideoN-a durat mult! Noua regulă din fotbal a fost „ocolită”: tactica genială cu care a păcălit arbitrul 4 Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 6 Francezul Eddy Sylvestre Negadi a semnat cu Farul Constanța
Citește și