Închide meniul
Video

Povestea Anei Dumbravă, cea mai bună jucătoare de Counter Strike din lume! Fotbalul, pasiunea ascunsă: “Ţineam cu Steaua”

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 ianuarie 2024, 21:17

Comentarii

Ana Dumbravă a primit trofeul pentru al doilea an la rând / Instagram

S-a aflat care este povestea Anei Dumbravă, românca din Iaşi care a reuşit o performanţă spectaculoasă. Dacă n-ar fi ajuns cea mai bună jucatoare de Counter Strike din lume, Ana Dumbravă ar fi luat sigur Balonul de Aur… la fotbal! Ea a jucat fotbal de mică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

De la fratele mai mare cu 9 ani, Ana Dumbrava a moştenit pasiunea pentru jocuri pe calculator. Acum a fost aleasă, pentru al doilea an la rând, cea mai bună din lume la Counter Strike, jocul preferat al lui Denis Alibec.

Povestea Anei Dumbravă, cea mai bună jucătoare de Counter Strike din lume

Trofeul acesta a fost un vis! Chiar şi acum nu cred că, pentru a doua oară consecutiv, am obţinut acest titlu“, a spus Ana Dumbravă într-un interviu în exclusivitate pentru AntenaSport.

Înainte să ajungă cea mai bună din lume pe calculator, Ana a dat goluri la fotbal. Ea a avut oferte de la echipe de top, când şi-a pierdut mama, dar n-a vrut să-şi lase singur tatăl.

Era destul de dificil să îmi părăsesc familia în acel moment al vieţii mele. Consider că puteam să ajung cel puţin în topul echipelor feminine de fotbal“, a transmis Ana.

Reclamă
Reclamă

Când nu e în cantonamente şi n-are antrenamente la Counter Strike, Ana se uită la meciuri de fotbal.

Obişnuiam să susţin foarte mult Steaua, când eram destul de mică… atunci când jucau Rădoi, Goian şi Nicoliţă“, a mărturisit tânăra.

Ana trăieşte din banii pe care-i câştigă din jocuri, dar studiază şi Ştiinţa şi Ingineria Materialelor la facultatea din Iaşi.

Reclamă

Recunosc că sunt o persoană foarte timidă. Ana jucătoarea este foarte diferită faţă de Ana care este persoana din faţa monitorului”, a recunoscut studenta de 24 de ani din Iaşi.

Ea va fi cu ochii si pe Nicolae Stanciu, Denis Alibec şi Ianis Hagi la EURO 2024.

Să ne facă mândri şi să ştie că noi, românii, suntem cei mai mari susţinători şi o să fim aproape de ei, oriunde!“, a fost mesajul Anei.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa H?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:29
O vicecampioană olimpică a fost suspendată pentru 30 de luni! Care este motivul
14:24
VIDEOEliza Samara – Miwa Harimoto LIVE VIDEO (după 14:40), la WTT Champions Macao. Bernadette Szocs e în optimi
13:59
Dialog incredibil între Gigi Becali şi Mircea Lucescu: “Gigi, care e plângerea? / Dacă îmi permiţi”
13:56
EXCLUSIV„Dă-mi 3.000 de euro și fac un penalty!” Patronul străin care dă cărțile pe față despre blaturile din România
13:50
Gigi Becali va da lovitura dacă Africa de Sud se califică la World Cup 2026! Câți bani ar primi de la FIFA
13:31
Erling Haaland a vorbit cu portarul Moldovei, după victoria cu 11-1! Ce mesaj a avut superstarul: “Asta mi-a spus”
1 “Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2! 2 Cipru – România 2-2. Tricolorii, rezultat ruşinos după ce au condus cu 2-0! Barajul rămâne şansa pentru Mondial 3 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au uimit pe toată lumea de la Asia Express! Ce au făcut începând chiar din primul episod 4 Impresarul lui Alin Fică a răbufnit, după transferul ratat la Rapid: “Nu pot s-o las aşa, se face tam-tam” 5 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB 6 Neluţu Varga s-a răzgândit în privinţa lui Leo Bolgado. Detalii din contractul noului jucător de la Rapid
Citește și