Antena Sport Publicat: 24 iunie 2024, 8:09 / Actualizat: 24 iunie 2024, 9:12

Rocio Trigos Bucur s-a calificat în sferturile Campionatelor Europene de box pentru juniori - Facebook Clubul Sportiv Năvodari

Rocio Trigos Bucur s-a calificat în sferturile Campionatelor Europene de box pentru juniori, la categoria 60 kg a competiţiei desfăşurată la Sarajevo. Ea a dispus la puncte (5-0) de croata Andjelina Filipovic.

În sferturi, pe 26 iunie, Trigos Bucur va boxa cu sârboaica Milica Pantelic. Alţi patru români au pierdut în prima zi a competiţiei.

Elena Adriana Năstase a pierdut în primul tur la cat. 46 kg, în faţa irlandezei Abbey Molloy, prin KO tehnic în repriza a doua.

La cat. 70 kg, Angela Emilia Tatu a fost învinsă în primul tur de englezoaica Shannon Sarah Warren, prin KO tehnic în prima repriză.

Şi Gregoria Alisia Bîrzava prin KO tehnic în prima repriză, la cat. 50 kg, în faţa rusoaicei Anastasia Golunova, în primul tur.

Reclamă 4

La masculin, Adrian Costin Costache a fost întrecut de englezul Williams Joseph Loveridge, la puncte (0-5), în primul tur la cat. 66 kg.

Se va impune Daniel Popa la FCSB?

„Un atac ruşinos” Andrei Nicolescu i-a răspuns lui Cornel Dinu, după ce legenda „câinilor” a criticat dur conducerea lui Dinamo!

8:13

Mihai Rotaru i-a ironizat pe jucătorii lui Gigi Becali după Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-0!

0:10

Mihai Rotaru a explicat de ce a ajuns rezervă Alex Mitriţă la Universitatea Craiova. Adevăratul motiv: „Asta e realitatea!”

0:01

Cum a explicat Costel Gâlcă faptul că nu l-a titularizat pe Alex Mitriţă în FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

1 Farul – Unirea Slobozia 0-1. Echipa lui Gică Hagi, debut dezastruos în noul sezon! Eşec în prima etapă cu o nou-promovată 2 Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-0! Oltenii lui Gâlcă, încurcaţi la debut. Mitriţă a semnat o ratare uriaşă 3 Cum poate obţine Corvinul dreptul de promovare în Liga 1! Anunţul făcut după victoria istorică cu Paksi 4 Gigi Becali a dat o lovitură de senzaţie! William Baeten a fost transferat de FCSB 5 Cum va arăta grila Formulei 1 în 2025 – Analiza lui Adrian Georgescu 6 Damjan Djokovic s-a despărţit oficial de Rapid! Anunţul giuleştenilor şi suma încasată de jucător