România – Cehia 12-13, în AntenaPLAY. Învinse la debutul la Campionatul European de polo feminin, româncele au început să plângă

Dan Roșu Publicat: 5 ianuarie 2024, 10:55

România – Cehia 12-13 LIVE VIDEO. România a debutat cu stângul la Campionatul European de polo feminin. Au pierdut in extremis partida cu Cehia, de la Eindhoven, care a fost exclusiv în AntenaPLAY

România va face parte din Grupa C a diviziei secunde, alături de Serbia, Cehia şi Turcia şi va juca cele trei meciuri pe 5, 6 şi 7 ianuarie.

România – Cehia 12-13 LIVE VIDEO

Update 11.07: Învinse la debutul la Campionatul European, tricolorele au început să plângă pe bancă.

Update 11.04: România – Cehia 12-13. Ce păcat! Cehia a mai înscris o dată şi a obţinut in extremis victoria.

Update 11.03: România – Cehia 12-12. Ce nebunie! Szeghalmi a înscris cu 13 secunde înainte de final şi România speră chiar la victorie.

Update 11.01: România – Cehia 11-12. Din păcate, Busauerova a înscris pentru Cehia, cu 38 de secunde înainte de final.

Update 10.59: România – Cehia 11-11. Egalitate din nou.

Update 10.58: România – Cehia 11-10. Iulia Nonea le-a dus pe tricolore în avantaj, cu 3 minute înainte de finalul meciului.

Update 10.55: România – Cehia 10-9. Jucătoarea de 20 de ani a Rapidului, Alina Olteanu, a înscris din nou! Ce zi are sportiva României. A ajuns la 7 goluri reuşite în poarta Cehiei.

Update 10.54: România – Cehia 9-9. Alina Olteanu a marcat cel de-al 6-lea ei gol la acest European!

Update 10.47: România – Cehia 8-8. Din păcate, tricolorele au fost egalate. Este 8-8 după primele trei reprize.

Update 10.41: România – Cehia 8-7. Josefina Hola a reuşit al 4-lea gol pentru Cehia şi pune presiune pe naţionala noastră.

Update 10.37: România – Cehia 7-4. Alina Olteanu a înscris din nou, cu o aruncare superbă!

Update 10.35: România – Cehia 6-4. Alina Olteanu nu poate fi oprită de reprezentantele Cehiei! Al patrulea gol al meciului pentru sportiva din noastră.

Update 10.33: România – Cehia 5-4. Start slab în repriza a treia pentru tricolore. Adversarele s-au apropiat la un singur gol.

Update 10.27: România – Cehia 5-2. Alina Olteanu a înscris din nou. Al treilea ei gol! Repriză perfectă pentru România!

Update 10.24: România – Cehia 4-2. Alina Olteanu a înscris un gol superb! Execuţie de senzaţie a româncei.

Update 10.23: România – Cehia 3-2. Anamaria Dumitru a înscris. România a trecut pentru prima oară în avantaj!

Update 10.22: România – Cehia 2-2. Alina Olteanu a egalat imediat!

Update 10.20: România – Cehia 1-2.Cehia a profitat de o superioritate numerică şi a trecut în avantaj. Rozalie Fugnerova a marcat!

Update 10.12: România – Cehia 1-1. Egalitate după prima repriză a meciului de debut al României la EURO.

Update 10.07: România – Cehia 1-1. Ana-Maria Sandu a restabilit egalitatea!

Update 10.05: România – Cehia 0-1. Josefina Hola a înscris în poarta României.

Update 09.55: Imnul României a răsunat la Eindhoven!

Aceasta va fi a 20-a ediţie a Campionatelor Europene de polo feminin. Iniţial, la fel ca în cazul Campionatului European de polo masculin, competiţia trebuia să aibă loc la Netanya, dar, după izbucnirea războiului din Israel, Eindhoven a devenit gazdă.

Aceasta va fi şi prima ediţie la care vor participa 16 echipe. Formatul va aduce două divizii, care vor avea fiecare câte două grupe de 4 echipe. Primele două echipe din grupele diviziei 1 vor ajunge în sferturile de finală.

Lotul României pentru CE de polo feminin

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

9:28 Ilie Dumitrescu a văzut „pătrăţelele” jucătorilor de la Corvinul şi a reacţionat imediat: „Vrei să-ţi spun ceva?” 9:24 Ovidiu Ionescu s-a calificat pe tabloul principal al turneului preolimpic de la Sarajevo 8:55 Prima reacţie a lui Radu Drăguşin după evoluţia spectaculoasă din Tottenham – Manchester City 0-2 8:22 Cum a fost supranumit Răzvan Lucescu de greci după ce a adus-o miraculos pe PAOK la un pas de un titlu istoric 8:14 FotoPe cine poate întâlni Corvinul Hunedoara în preliminariile Europa League! Un posibil adversar a „spulberat” FCSB! 7:42 Reacţia lui Mircea Lucescu după ce Corvinul a câştigat Cupa României: „Sunt mândru”! Pe cine a lăudat: „E mulţumită lui” 0:29 Florin Maxim a comparat-o pe Corvinul cu Real Madrid, după succesul istoric din Cupa României: „Aşa se câştigă!” 0:13 Dorinel Munteanu, la pământ după ce Oţelul a pierdut finala Cupei României: „Stau cam prost cu emoţiile!” 15
23:56
Ce a făcut Dorinel Munteanu, în timpul loviturilor de departajare din finala Cupei României! Gestul a fost surprins imediat
15
23:45
Corvinul merge în Europa League din Liga a 2-a! Oţelul va avea nevoie de două victorii pentru a juca în Europa!