România – Italia 1-6 a fost în AntenaPLAY. Debut cu stângul pentru tricolori la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A

Dan Roșu Publicat: 28 aprilie 2024, 22:38 / Actualizat: 29 aprilie 2024, 11:43

România – Italia LIVE VIDEO (duminică, 20:30, AntenaPLAY).

România – Italia 1-6 a fost în AntenaPLAY. Acesta a fost primul meci pentru tricolori, la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A.

Echipa noastră evoluează şi în 2024 în al doilea eşalon al Campionatului Mondial, după ce, în 2023, la Nottingham, tricolorii au evitat retrogradarea în Grupa B, al treilea eşalon valoric. Atunci, ne-a salvat o victorie cu Lituania, 3-2.

România – Italia LIVE VIDEO

UPDATE: România – Italia 1-6!Italienii continuă spectacolul și în a 3-a repriză.

UPDATE: România – Italia 1-5! Marchetti și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

UPDATE: Pauză! S-a încheiat repriza a doua, iar România este condusă la trei goluri diferenţă.

UPDATE: România – Italia 1-4! Salinistri a marcat şi el pentru italieni şi a majorat scorul pe tabela de marcaj.

UPDATE: România – Italia 1-3! Frank a punctat pentru italieni!

UPDATE: România – Italia 1-2! Reszegh a redus din diferență! S-au scurs aproximativ 7 minute din repriza secundă!

Finalul primei reprize!

UPDATE România – Italia 0-2! Catenacci a majorat diferența italienilor, cu câteva secunde înainte de finalul primei reprize!

UPDATE: România – Italia 0-1! Salinitri a deschis scorul! A fost asediu total la poarta tricolorilor, cu 3 minute înainte de finalul primei reprize!

UPDATE: Italienii au lovit bara cu 5 minute înainte de finalul primei reprize!

UPDATE: A început duelul dintre România și Italia!

Meciurile din Grupa A se vor desfăşura în perioada 28 aprilie – 4 mai, iar România va întâlni adversare de temut, precum Ungaria, Slovenia, Italia, Coreea de Sud sau Japonia. O clasare între primele două locuri va duce România la 2025 Top Division. La polul opus, dacă vor termina pe ultima poziţie, tricolorii vor ajunge în Divizia 1, Grupa B.

Programul României la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A

• România – Italia – 28 aprilie, 20:30
  • Slovenia – România – 30 aprilie, 13:30
  • Ungaria – România – 1 mai, 13:30
  • Coreea de Sud – România – 3 mai, 13:30
  • România – Japonia – 4 mai, 13:30

Lotul de 23 al României pentru Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A

Portari: Adorján Attila – SC Miercurea Ciuc, Mag Örs-Dávid – ACSH Gheorgheni, Tőke Zoltán-László – CSM Corona Brașov.

Fundași: Bors Huba-Ferenc – CSM Corona Brașov, Ferencz-Csibi Róbert – SC Miercurea Ciuc, Györfy Tihamér – ACSH Gheorgheni, Imre Patrik – ACSH Gheorgheni, Láday Tamás – SC Miercurea Ciuc, Matias Haaranen – ACSH Gheorgheni, Salló Alpár – SC Miercurea Ciuc.

Atacanți: Albert Zagidullin – CSM Corona Brașov, Yevgeni Skachkov – SC Miercurea Ciuc, Fodor Csanád – SC Miercurea Ciuc, Gajdó Balázs – CSM Corona Brașov, Kovács Mátyás – CSM Corona Brașov, Molnár Zoltán – CSHC Fenestela 68, Molnár Zsombor – CSHC Fenestela 68, Péter Balázs-Szabolcs – SC Miercurea Ciuc, Részegh Tamás – SC Miercurea Ciuc, Roberto Gliga – CSM Corona Brașov, Rokaly Norbert – SC Miercurea Ciuc, Rokaly Szilárd – SC Miercurea Ciuc, Sándor-Székely Ottó – ACSH Gheorgheni.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport in AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Fomula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

9:06 Bogdan Lobonţ, susţinut de un rival după ce a fost atacat dur: „Mulţi nu au ajuns cu televizorul unde a jucat el” 8:32 Decizia conducerii „câinilor”, care ar putea declanşa un scandal cu fanii dinamovişti! Ultima oară suporterii au protestat dur! 8:29 Verdictul specialistului după analiza fazei care a aruncat în aer finalul meciului Real Madrid – Bayern Munchen 7:56 Ce i-a putut spune arbitrul asistent lui Matthijs de Ligt după greşeala uriaşă care a decis dubla Real Madrid – Bayern Munchen 7:48 Carlo Ancelotti nu s-a mai abţinut şi le-a răspuns nemţilor, care au protestat vehement: „Ei se plâng de asta?” 7:28 Thomas Tuchel a tunat după ce Bayern a egalat în prelungiri, iar golul a fost anulat: „Dezastru total! Au încălcat regulamentul” 0:23 Real Madrid – Borussia Dortmund e finala UEFA Champions League 2024! Ultim act de vis pe legendarul Wembley 0:00 Real Madrid – Bayern Munchen 2-1. Joselu, eroul de pe Bernabeu! Madrilenii s-au calificat în finală după o remontada istorică 8
23:53
FotoFaze controversate în Real Madrid – Bayern Munchen 2-1! Meci infernal pentru centralul Szymon Marciniak!
8
23:05
Problemă uriaşă pe Arena Naţională înainte de meciul în care jucătorii FCSB-ului vor primi trofeul şi medaliile de campioni!