România – Spania 7-24 | „Tricolorii” au fost eliminaţi din sferturile Campionatului European, în AntenaPLAY

Bogdan Stănescu Publicat: 12 ianuarie 2024, 18:35

România – Spania 7-24 | „Tricolorii au fost eliminaţi din sferturile Campionatului European, în AntenaPLAY

România - Spania LIVE VIDEO | "Tricolorii", duel uriaş pentru semifinalele Campionatului European

România caută calificarea în semifinalele Campionatului European / Profimedia Images

România – Spania 7-24 LIVE VIDEO | „Tricolorii” au fost eliminaţi de Spania vineri, LIVE în AntenaPLAY, din sferturile Campionatului European de polo.

Pentru România vor urma duelurile pentru locurile 5-8, de la Campionatul European de polo. „Tricolorii” vor întâlni pierzătoarea din meciul Italia – Muntenegru, duminică, de la ora 21:15.

România – Spania 7-24, LIVE VIDEO | „Tricolorii”, eliminaţi din sferturile Campionatului European, LIVE în AntenaPLAY

Final! România a fost eliminată de Spania, de la Campionatul European de polo, după un parcurs remarcabil.

Update 18:34: România – Spania 7-24! Munarriz a punctat din nou.

Update 18:33: România – Spania 7-23! Cabanos a punctat din nou.

Update 18:31: România – Spania 7-22! Ţepeluş a marcat din nou pentru tricolori.

Update 18:30: România – Spania 6-22! Cabanos a punctat şi el.

Update 18:28: România – Spania 6-21! Carne a punctat din nou pentru tricolori.

Update 18:26: România – Spania 6-20! Larumbe a punctat din nou pentru iberici.

Update 18:24: România – Spania 6-19! Compte a punctat pentru iberici.

Update 18:23: România – Spania 6-18! Colodrovschi a marcat pentru „tricolori”.

Update 18:22: România – Spania 5-18! Sanchez a marcat şi el pentru iberici.

Update 18:17: S-a încheiat şi repriza a treia. Spaniolii au un avantaj de 12 goluri pe tabela de marcaj.

Update 18:17: România – Spania 5-17! Granados a reuşit să marcheze din nou pentru spanioli.

Update 18:15: România – Spania 5-16! Biel Lara a marcat şi el.

Update 18:12: România – Spania 5-15! Larumbe a restabilit diferenţa ibericilor de zece goluri.

Update 18:10: România – Spania 5-14! Vancsik a punctat pentru „tricolori”.

Update 18:10: Spania – România 4-14! Carne a marcat şi „tricolorii” sunt conduşi la zece goluri.

Update 18:08: România – Spania 4-13! Ortega a reuşit să marcheze al patrulea gol din această partidă.

Update 18:06: România – Spania 4-12! Munarriz a punctat din nou pentru Spania.

Update 18:04: România – Spania 4-11! Compte a reuşit să puncteze pentru iberici, în startul reprizei a treia.

Update 18:00: S-a încheiat şi sfertul al doilea al partidei.

Update 17: 59: România – Spania 4-10! Vlad Georgescu a punctat pentru „tricolori”.

Update 17:57: România – Spania 3-10! Rocha a marcat pentru spanioli.

Update 17:54: România – Spania 3-9! Ortega a punctat şi el pentru spanioli.

Update 17:51: România – Spania 3-8! Carne a punctat din nou pentru spanioli.

Update 17:50: România – Spania 3-7! Tepelus a redus din diferenţă pentru tricolori.

Update 17:49: România – Spania 2-7! Carne a punctat pentru iberici.

Update 17:47: A început al doilea sfert.

Update 17:45: S-a încheiat primul sfert al partidei dintre România şi Spania.

Update 17:44: România – Spania 2-6! Compte a reuşit să marcheze din nou pentru Spania.

Update 17:42: România – Spania 2-5! Belenyesi a punctat din nou pentru „tricolori”.

Update 17:41: România – Spania 1-5! Ortega a punctat din nou pentru iberici.

Update 17:40: România – Spania 1-4! Ibericii au marcat imediat după ce au punctat şi „tricolorii”, prin Munarriz.

Update 17:39: România – Spania 1-3! „Tricolorii” au reuşit să marcheze primul gol, prin Belenyesi.

Update 17:37: România – Spania 0-3! Raul a reuşit să marcheze.

Update 17:35: România – Spania 0-2! Ibericii şi-au majorat avantajul, după ce a marcat Ortega.

Update 17:32: România – Spania 0-1! Ortega a deschis scorul pentru iberici.

Update 17:30: A început meciul dintre România şi Spania!

România va încerca să se califice în semifinalele Campionatului European, după ce şi-a îndeplinit obiectivul, accederea în sferturi. Calificarea între primele 8 echipe ale continentului le asigură „tricolorilor” şi prezenţa la Campionatul Mondial.

România nu a avut nicio emoţie în a-şi asigura locul în sferturile de finală ale Europeanului, conducând Georgia pe întreaga durată a partidei. „Tricolorii” au început în forţă, iar în prima repriză scorul a fost 5-1 pentru România.

În final, scorul avea să fie 18-11, „tricolorii” surprinzându-i pe georgieni cu jocul în viteză. Vlad Georgescu a fost unul dintre cei mai buni oameni ai noştri, marcând unele dintre cele mai frumoase goluri ale partidei.

Reacţia selecţionerului naţionalei, Bogdan Rath, după ce România s-a calificat în sferturile unui Campionat European după 10 ani!

Selecţionerul naţionalei, Bogdan Rath, a dat declaraţii LIVE în AntenaPLAY imediat după victoria fantastică a României, cu 18-11, contra Georgiei în play-off-ul Campionatului European de polo. România – Georgia 18-11 a fost transmis în direct în AntenaPLAY.

Bogdan Rath s-a arătat foarte mulţumit de jocul în viteză al „tricolorilor” şi, foarte frumos, i-a consolat pe adversarii georgieni.

(n.r: După 10 ani, felicitări! E un vis devenit realitate?) Nu mă aşteptam la o victorie la un asemenea scor, dar ştiam calitatea jucătorilor. M-a surprins plăcut jocul rapid, în viteză. Adversarii s-au bazat pe forţă.

Am mai spus-o, georgienii au foarte multă calitate. Ei au nevoie de constanţă”, a declarat selecţionerul naţionalei, Bogdan Rath, LIVE în AntenaPLAY imediat după victoria fantastică a României.

Obiectivul României la Campionatul European de polo masculin

Căpitanul Marius Ţic dezvăluia că obiectivul României la Campionatul European de polo masculin, ce are loc în perioada 4-16 ianuarie, exclusiv în AntenaPLAY, era tocmai acesta, sfertul de finală.

Jucătorul Stelei susţinea că obiectivul nostru este accederea între primele 8 echipe, care ne duce şi la Campionatul Mondial.

„Ne dorim să ajungem la meciul de baraj pentru intrarea între primele 8, care au o şansă de 99% să ajungă la Campionatul Mondial. Şi acesta este obiectivul nostru.

Emoţiile sunt tot timpul, fără ele ar însemna că ne-am pierdut pasiunea. E nevoie de multă experienţă, dar e important să avem încredere. Eu încerc să merg pe ceea ce simt în ziua meciului. Eu dau 100%”, spunea căpitanul Ţic, conform paginii de Facebook a Federaţiei Române de Polo.

Lotul României pentru CE de polo masculin

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”