Video

Simona Radiş şi Ancuţa Bodnar au fost puse pe glume la Gala Canotajului. Îndemnul Elisabetei Lipă pentru campionii din canotaj

Publicat: 10 decembrie 2024, 21:49

Comentarii

Simona Radiş şi Ancuţa Bodnar au fost puse pe glume la Gala Canotajului | Captură AntenaSport

Elisabeta Lipă a avut un mesaj pentru toţi şefii de federaţii din România la Gala Canotajului. Să intre toţi în politică şi să nu se mai plângă de lipsuri de la distanţă. Canotajul a adus cinci dintre cele nouă medalii câştigate de România la Paris.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A fost sărbătoare mare la Gala Canotajului, în care campionii olimpici de la Paris, Cornea şi Enache, au primit premiul pentru echipajul anului.

“Nu ne vom opri aici şi vom încerca să fim în fiecare an acest echipaj“, a spus Andrei Cornea. “Atunci când visul este mare, nimic nu te opreşte. Foarte multă lume foloseşte termenul surpriză, nu am fost niciodată o surpriză. Dacă ei asta vor să creadă, foarte bine“, a spus şi Marian Enache.

Simona Radiş şi Ancuţa Bodnar au fost puse pe glume la Gala Canotajului

“Ei au fost o surpriză pentru că lupta e atât de mare“, a spus şefa Sportului, Elisabeta Lipă.

Două medalii olimpice de aur şi trei de argint au câştigat echipajele din canotaj la Paris. Radis, Bodnar Anghel şi Vrânceanu s-au întors şi cu aur şi cu argint. Eadis şi Bodnar s-au amuzat pe tema ţinutelor. “S-a nimerit să fim o bulină neagră şi una roşie. Ştiţi vorba: copiii răi primesc o bulină neagră. Cei cuminţi primesc albă sau roşie, depinde de poveste“, a glumit Simona Radiş.

Reclamă
Reclamă

“Mulţumesc că împreună am reuşit să ajungem acolo unde ne-am propus”, a spus Ancuţa Bodnar în momentul în care a fost întrebată ce mesaj de mulţumire i-ar da colegei sale. Lipă a intrat în Camera Deputatilor şi ar fi vrut ca mai multe legende din sport să vină în Parlament.

“Numai aşa vom putea fi o voce. Cred că este foarte greu să stai deoparte şi doar să ceri ca sportul să devină o prioritate naţională”, a spus Elisabeta Lipă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:08

Situaţie explozivă la CFR. Clubul riscă excluderea din Liga 1 şi Europa pentru datorii de 3 milioane de euro

11:05

“Cea mai mare bucată de rahat pe care am pilotat-o”. Mesajul radio scos la iveală înainte de MP al Japoniei

10:50

Se adânceşte conflictul Claudiu Vaișcovici – Andrei Nicolescu: “Nonvalori care iau bani”

10:32

VIDEO & FOTOAccidentare horror în NBA. Un jucător a fost scos pe targă după ce genunchiul său a cedat

10:12

Propunere pentru relansarea carierei lui Octavian Popescu: semnează şi se transferă pe 10 milione de euro!

9:52

“Prostii!”. Jurgen Klopp n-a mai rezistat când a fost întrebat din nou despre venirea la Real Madrid

1 Transfer la Dinamo. Cine vine în locul lui Boateng? Nicolescu prelungește și cu Raul Opruț 2 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 3 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 4 Bogdan Stelea, reacţie dură după ce a văzut cine l-a înlocuit pe Ionuţ Radu la naţională: “El merita!” 5 „Oh, Doamne…” Reacția lui Florin Niță când a văzut cine apără poarta României cu Turcia 6 Scandal înainte de meciul de baraj pentru Mondial: „A fost sabotaj, a făcut-o intenționat”
Citește și