Cezar Cîrstea și-a dedicat viața sălii de arte marțiale
”I-am scos din apartamente, i-am învățat să facă ciment, i-am învățat să zidească bortari, ce vedeți dumneavoastră aici. Ziua munceam aici, făceam ciment, seara mă ducea și țineam orele de antrenament”, a declarat Cezar Cîrstea.
Superman din Mangalia nu vrea să se oprească aici cu contribuțiile aduse sportului din orașul său. Ca să poată acoperi costurile necesare construcției unui bazin de înot, instructorul de Jiu-Jitsu Brazilian și-a scos casa la vânzare.
”Pentru că toți banii mei, toate economiile le-a băgat aici, mi-am scos casa din Vama Veche la vânzare. Dacă o voi vinde, proiectul merge. Dacă nu, nu ne lăsăm, suntem oameni ambițioși”, a explicat instructorul de arte marțiale.
Cezar și-a tatuat emblema lui Superman după cel mai greu moment din viața lui
”M-am tatuat în momentul în care am divorțat de soția mea. Acum ne-am împăcat, avem un copil minunat. O poveste de viață și de dragoste frumoasă.
M-am ridicat, nu m-am lăsat zdrobit și mi-am tatuat acest semn pentru a nu uita momentul și de ce m-am ridicat atunci”, a povestit Cezar Cîrstea.
- Cezar Cîrstea este instructor de arte marțiale
- El a construit cu mâinile lui școala unde predă
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- David Popovici şi Mihaela Cambei, sportivii anului la CS Dinamo
- U BT Cluj, învinsă de Partizan Belgrad într-o atmosferă de vis. 10.000 de fani prezenți la meci
- România – Elveția 36-24. Tricolorele au dat recital și încheie Campionatul Mondial pe locul 9
- Ungaria, calificare dramatică în sferturile Campionatului Mondial. Rezultat incredibil după victoria cu România
- România, victorie zdrobitoare la Campionatul Mondial. Tricolorele n-au avut milă de Senegal
































