Bolidul lui Tempestini a luat foc după ce a zburat de pe traseu la competiţia de la Iaşi. Şi Tempestini şi copilotul Sergiu Itu au scăpat fără nicio zgârietură din accident.
"Asta face parte din motorsport. Noi suntem bine, asta e cel mai important", a spus Tempestini.
"Deşi motorsportul este periculos, în maşinile de concurs sportivii sunt extrem de bine protejaţi", a spus şi preşedintele Federaţiei Române de Automobilism, Norris Măgeanu.
De accidentul lui Tempestini a profitat colegul lui de echipă. Marişca a câştigat cursa.
- Accident înfiorător pentru Tempestini
- Acesta este campionul naţional la raliuri
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Mikaela Shiffrin a obţinut a 110-a victorie din carieră la Cupa Mondială
- Poate scandalul de dopaj în care e implicată Ana Bărbosu să influenţeze procesul pentru medalie? Răspunsul Monicăi Roşu
- “Exprimarea a fost greşită” George Buricea a făcut lumină, după ce a fost acuzat că nu ştie regulamentul: “Nu se pune problema”
- România pierde primul duel cu Turcia. Echipa națională de handbal, eliminată din drumul spre Mondial
- Ikast – Gloria Bistrița 34-35. Victorie fantastică pentru liderul din Liga Florilor, în optimile Ligii Campionilor

































