Tragedie în Marea Britanie! Un jucător de rugby de 31 de ani a murit în timpul unui meci. “Zboară sus, frate!”

Publicat: 22 august 2021, 20:32

Comentarii
Tragedie în Marea Britanie! Un jucător de rugby de 31 de ani a murit în timpul unui meci. Zboară sus, frate!

captură bbc.com

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Alex Evans, jucător al echipei galeze de rugby Cwmllynfell RFC, a decedat pe teren, sâmbătă, la un meci cu formaţia Crynant, relatează L’Equipe, citat de news.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tragedie în Marea Britanie! Un jucător de rugby a murit în timpul unui meci

Potrivit unui responsabil al clubului galez, Evans a dat semne că nu se simţea bine în timpul meciului şi a ieşit de pe teren, după care s-a prăbuşit. Medicii au încercat să îl reanimeze pe sportiv folosind şi un defibrilator, însă fără succes.

“Am pierdut un frate pe teren şi doare foarte tare. RIP Alex. Clubul şi comunitatea sunt în stare de şoc. Zboară sus, frate… zboară sus”, a notat Cwmllynfell RFC pe Twitter. Evans avea doar 31 de ani.

Culmea, meciul avea loc pentru a omagia dispariţia unui fan, care încetase din viaţă la începutul anului, scrie BBC.

Reclamă
Reclamă

Clipe de spaimă în Turcia. Un fotbalist a rămas inconştient pe teren.

O tragedie a fost pe cale să se petreacă şi sâmbătă seară la meciul de fotbal din campionatul Turciei dintre Gaziantep şi Beşiktaş Istanbul.

Fabrice Nsakala, fundaşul francez al lui Beşiktaş, s-a prăbuşit pe gazon şi a rămas inconştient. Momentul a avut loc în minutul 76.

Căpitanul lui Beşiktaş, Necip Uysal, a fost primul care i-a sărit în ajutor. Nsakala a primit imediat îngrijiri medicale, iar starea sa a devenit stabilă.

Reclamă

Antrenorul lui Beşiktaş a povestit clipele cumplite. „Am fost foarte speriaţi. A fost un moment trist. Să sperăm că aşa ceva nu o să se mai întâmple”, a spus Sergen Yalcin.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:38

Ronaldo şi-a găsit urmaşul. Fotbalistul de la Cupa Mondială care îi aminteşte de el

22:25

Reacţia emoţionantă a lui David Popovici după ce a câştigat aur în proba de 200m liber de la Sette Colli

21:45

Lewandowski a luat decizia! Unde va juca, după despărțirea de Barcelona

21:45

Mercedes a câștigat duelul cel mai fierbinte

21:28

VideoCele mai noi detalii din piaţa World Cup, acolo unde fanii văd primul duel din șaisprezecimi

21:20

EXCLUSIVBogdan Stelea îl taxează pe Cristiano Ronaldo: “Cere atenţie mai mult decât ar trebui”

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Răspunsul lui Eddy Gnahore la oferta FCSB. A decis transferul
Citește și