EXCLUSIV AS.ro LIVE

Tudor Mihăiță, omul care a adus Jiu Jitsu brazilian în România, dezvăluiri de senzație: ”Am învățat după poze!” Cum a reacționat George Mihăiță când a aflat

Silviu Corneanu Publicat: 20 septembrie 2021, 14:22

Comentarii
Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Tudor Mihăiță a povestit la AS.ro LIVE cum a reușit să dezvolte Jiu Jitsu brazilian în România. De la învățatul după poze, fiul lui George Mihăiță și asociații săi au ajuns să aibă acum 17 școli.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tudor Mihăiță a învățat Jiu Jitsu brazilian după poze

”La vremea respectivă, erau pe internet vreo 20 de tehnici, poze. Văzând pozele astea, l-am luat pe vărul meu, cu vreo 20-25 kg mai mare. Eu am învățat din poze. Am început în 2003, iar în 2007 l-am cunoscut pe instructorul meu din Anglia. Așa a început călătoria mea în Jiu Jitsu brazilian, foarte grea a fost, mai ales la început, nu aveam de unde să învăț.

Astăzi avem 17 cluburi afiliate, în orașele din România, dar și în Moldova sau Kuveit. Jiu Jitsu este din Japonia, modificat în Brazilia, a ajuns în România și acum se întoarce înapoi în lume. Jiu Jitsu brazilian este diferit”, a dezvălui Tudor Mihăiță la AS.ro LIVE.

George Mihăiță a aflat întâmplător că fiul său, Tudor, practică Jiu Jitsu brazilian

Tudor Mihăiță i-a ascuns tatălui său faptul că practica Jiu Jitsu brazilian. Antrenorul și-a adus aminte de prima sa luptă, care a avut loc la Barcelona. George Mihăiță a aflat de la televizor că fiul său a câștigat o competiție de Jiu Jitsu brazilian în Ungaria.

Reclamă
Reclamă

M-am dus în Barcelona, eram super novice. M-am dus la începători. Mi-a făcut ăla o tehnică, nu am știut ce mi-a făcut, am renunțat la luptă. M-am uitat după pe filmare ca să văd ce mi-a făcut.

Tata nu a știut, știa că practic ceva. Am fost la o competiție și am luat o medalia, fără să-i spun. Am comentat un meci o dată și partenerul de comentariu a zis: Tudor, cum ai caâștigat și tu… Imediat îmi sună telefonul, era tata… Mama mă susține”, a povestit Tudor Mihăiță la AS.ro LIVE.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:05

Lovitură de proporții pentru Portugalia! Poate rata toate meciurile din faza grupelor, după ce și-a bruscat adversarul

10:38

Valentin Țicu, dezvăluiri despre despărțirea neașteptată de Dinamo! Ce oferte are pe masă fotbalistul

10:30

Dinamo a anunţat oficial transferul: “Mult succes”

9:50

Nuno Campos, primul transfer de la sosirea la Dinamo? Cine este francezul dorit și ce sumă oferă „câinii”

9:27

Surpriză uriaşă în atletism: prima înfrângere pentru Armand Duplantis după 3 ani

9:10

Gigi Becali insistă pentru transfer! A crescut oferta

1 Lovitură uriașă pentru Craiova! Anunțul făcut de impresarul lui Al-Hamlawi: „Să fie clar!” 2 Florentino Perez, victorie categorică la alegerile pentru președinția lui Real Madrid: „Este o zi fericită!” Mesajul lui Mourinho 3 O nouă plecare anunțată de Dinamo, la câteva ore după aducerea lui Nuno Campos 4 Gigi Becali a primit o ofertă de 7 milioane de euro pentru un star de la FCSB. Anunţul patronului 5 Laurenţiu Reghecampf şi-a dat acordul. Clubul cu care semnează 6 Gigi Becali a dat cea mai tare lovitură la FCSB! “Semnează pe 2 ani”
Citește și