În tradiționala sa mărinimie, statul român, prin Senat, a decis să acorde o sumă imensă pentru copiii și juniorii legitimați la cluburile sportive de pe tot teritoriul scumpei noastre patrii. Aceasta este de 50 de RON pe lună, undeva la 1,60 lei pe zi. Propunerea inițială fusese de 150 RON, dar a fost abandonată.
Legea educației fizice și a sportului din 2000 a fost modificată, astfel că cei care practică sporturile de performanță vor primi lunar un tichet valoric cu suma respectivă. În momentul votului, 83 de senatori au fost ”pentru”, 46 împotrivă, existând și o abținere.
- Propunerea inițială a fost de 150 RON, dar s-a pierdut pe parcurs
- Pentru această sumă incredibilă, a trebuit să fie modificată Legea Sportului din 2000
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Gloria Bistriţa şi CSM Bucureşti şi-au aflat adversarii din Liga Campionilor, sezonul 2026-2027
- Dinamo, tragere infernală! Va juca împotriva Barcelonei în grupele Ligii Campionilor
- CSM Bucureşti şi Dinamo, în Champions League
- Veste excelentă pentru Dinamo! Echipa va juca în Champions League
- Răsturnare de situație în cazul suspendării Cameliei Voinea: “Justiţia a privit legea şi probele. Şi a decis”

































