Video

La 17 ani, Teodora Gheorghe e patinatoare şi antrenoare: “Pot să-mi exprim pasiunea pentru acest sport ajutând alţi copii”

Publicat: 10 ianuarie 2025, 22:09

Comentarii

Are 17 ani şi se dă pe gheaţă de o viaţă. Teodora iubeşte patinajul şi vrea să-l ducă la un alt nivel. Încă de acum, ea e şi antrenoare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Teodora Gheorghe face spectacol pe gheaţă. La 6 ani a pus pentru prima dată patinele în picioare.

Am ajuns la sportul ăsta datorită mamei şi datorită prietenului mei hocheist. Am încercat balet, înot, dansuri. Dar patinajul s-a lipit cel mai bine de mine”, a declarat Teodora Gheorghe.

Pasiunea pentru make-up a făcut-o să se îndrăgostească şi mai mai tare de patinaj.

Mă relaxez prin machiaj înainte de concurs. Acolo-mi dispar toate emoţiile. Minim două ore stau la machiaj în ziua cu concursul. Fac ce vreau, mă joc cu culorile”, a mărturisit ea.

Reclamă
Reclamă

Tot la patinoar a cunoscut-o şi pe Mika, un designer din Statele Unite, care se ocupă acum de ţinutele ei.

Cred că de mai bine de 5 ani îmi face rochiile. Sunt modele unicate pentru mine. Îmi place să fie ori spatele gol, ori plin de pietre”, a spus Teodora.

De curând, Teodora a devenit şi antrenoare. Ea se ocupă de copiii care visează să zburde pe gheaţă.

Reclamă

Sunt şi sportivă în continuare. Şi antrenoare. Este… 2 în 1. Pot să-mi exprim pasiunea pentru acest sport ajutând alţi copii”, a precizat ea.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42 1 apr.

EXCLUSIVSlovacul ce se luptă la titlu cu Chivu a spus cum a fost să întâlnească România după ce s-a întâmplat cu Lucescu

0:41 1 apr.

“Un plasture victorios pentru un baraj eșuat”. Slovacii au reacționat imediat după victoria cu România

0:34 1 apr.

Italia ratează o nouă Cupă Mondială! Bosnia dă lovitura la Zenica și se califică la World Cup 2026. Rezultatele serii

0:26 1 apr.

EXCLUSIVGică Popescu, descumpănit după eşecul României: “Echipă fără pretenții. Asta înseamnă lipsă de respect”

0:12 1 apr.

EXCLUSIVJerry Gane a pus eşecul pe şocul trăit cu Mircea Lucescu: “Nu au fost uşoare zilele acestea”

0:03 1 apr.

EXCLUSIV“Șocul cu Lucescu ne-a zdruncinat”. Bîrligea, descumpănit după Slovacia – România 2-0. Ce a spus de autogol

1 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 4 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu 5 EXCLUSIVDaniel Bîrligea, titular în Slovacia – România! Cum va arăta primul 11 al naţionalei 6 “UEFA a permis”. Ce înţelegere a făcut România cu Slovacia, înaintea meciului direct: “Protocolul s-a schimbat”
Citește și