Francezul Joseph Mounyol studiază medicina la Iaşi şi a venit să ia lecţii de kick-boxing şi MMA de la antrenorul care l-a învăţat să se bată pe Moroşanu. Joseph e campion în Franţa cu fotbalul american.
Cătălin Moroşanu, invitat de Joseph Mounyol ca să înveţe fotbal american la Iaşi
Moroşanu a făcut rugby în tinereţe, iar francezul îl cheamă în echipa de fotbal american a luptătorilor pe care vrea să o facă la Iaşi.
"Un sportiv extraordinar, de viitor. Mă bucur că a ajuns la noi la sală", spune antrenorul Mihai Constantin.
În Moldova, Joseph a cunoscut-o şi pe iubita lui franţuzoaică. Inesse studiază şi ea medicina la Iaşi şi învaţă să dea cu pumnul de la iubitul ei.
"Antrenamentele sunt dure, pentru că el are aşteptări mari de la mine", a glumit Inesse. "Câteodată e greu, pentru că ea este ca mine, este dificilă, dar e bine", a replicat Joseph.
În Moldova, Innesse a învăţat să facă sarmale pentru iubitul ei.
"Îmi place mâncarea, îmi plac restaurantele şi şcoala, pentru că am venit aici pentru şcoală. Sarmalele sunt cele mai bune", mai spune sportivul francez.
- Invitaţie inedită pentru Cătălin Moroşanu
- A fost invitat să înveţe fotbal american
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Nadia Comăneci, emoţionată la gala de la Palatul Parlamentului: “Rădăcinile mele sunt în România”
- Norvegia, calificare istorică în semifinalele Campionatului Mondial de hochei! Ştim întreg “careul de aşi”
- Cehia – Canada 3-2 şi Elveţia – Finlanda 4-2! Suedia a obţinut biletul pentru sferturile Mondialului
- Cutremur în handbalul românesc! Campioana se desparte de ZECE jucătoare
- SUA – Ungaria 7-3. Americanii încă speră la sferturile Campionatului Mondial. Italia a retrogradat, Slovenia se menţine

































