De Valentine's Day, Halep a dat recital pe scena de la Australian Open, iar Kira Hagi a oferit o reprezentaţie de gală pe scena teatrului românesc. A smuls aplauze la teatrul Nottara cu piesa de dragoste "Martha şi George". Şi mama i-a fost alături.
Kira Hagi: "Pentru mine, iubirea este teatrul"
"A fost emoţionant! Să fiu iar pe scenă a fost, aşa, o bucurie! Pentru mine, iubirea este teatrul, aşa că a fost frumos să sărbătoresc pe scenă", a declarat Kira Hagi.
"Pentru asta trăim, pentru asta muncim, să oferim publicului lucrurile frumoase, arta noastră, arta noastră vie fără de care nu se poate", a completat şi regizorul Filip Ristovski.
Fiica lui Hagi a moştenit pasiunea pentru teatru de la bunicii ei şi a studiat actoria în America.
"Nu vreau să traiesc visul american, ci visul Kira. Visul meu! Îl trăiesc cu toată fiinţa mea. Eu aş fi vrut să joc alături de Toma Caragiu", a reacţionat Kira.
Fotograful Maria Ştefănescu a surprins trăirile Kirei Hagi pe scena teatrului. Fanii care au cumpărat toate biletele la piesă au răsplătit-o pe Kira cu ciocolată, la final.
Kira Hagi va conduce galeria artiştilor la duelul Simonei Halep cu Serena Williams.
"Suntem alături de tine! Toată România este alături de tine!", a fost mesajul transmis de Kira.
Simona Halep – Serena Williams este cel mai tare meci al sferturilor de finală de la Australian Open 2021. Partida va începe de la ora 10:00 (ora României) şi va fi prima din sesiunea de seară, pe Rod Laver Arena. Confruntarea de gală va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe AS.ro.
- Kira Hagi conduce galeria artiştilor
- Simona Halep - Serena Williams, LIVE TEXT pe AS.ro
- Inter - Betis se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, live în AntenaPLAY
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- Reacția Nadiei Comăneci, după ce a văzut ce s-a întâmplat cu Sabrina Voinea la Europene: „E păcat”
- Zi neagră pentru gimnastica românească: nicio calificare în finalele Campionatului European
- Elena Zaharia a pierdut cu Kuai Man la capătul unui meci dramatic. Cele mai importante faze, în AntenaPLAY!
- Samara şi Szocs, în sferturile de dublu la Europe Smash 2026
- „Multă durere în medalie”. Cătălin Preda, copleşit de emoţii după aurul de la Europene. Ce i s-a întâmplat înainte de concurs



































