Închide meniul

57 de cazuri noi de COVID-19 în China! Ce măsuri a luat imediat guvernul chinez

Florian Ceafalău Publicat: 14 iunie 2020, 10:34

Comentarii
57 de cazuri noi de COVID-19 în China! Ce măsuri a luat imediat guvernul chinez

COVID 19

O piață de carne și legume a fost închisă în sudul Beijingului, după ce 57 de persoane au fost depistate pozitiv cu COVID-19. Este prima măsură de acest gen luată de guvernul chinez, după ce a fost ridicată carantina generală instalată la începutul anului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conform NDTV.com, două treimi din cazuri sunt persoane infectate în Beijing, iar restul venite din alte orașe.Piața a fost închisă și dezinfectată, iar 11 locuințe din jurul acesteia au fost plasate sub carantină, locatarii neavând voie să iasă din case.

Cele 57 de cazuri sunt primele după o perioadă de 2 luni în care Beijing nu a semnalat niciun caz nou de COVID, scrie sursa citată.

Focarul de infecție ridică problema aprovizionării cu alimente a Chinei, și nevoia unei piețe locale pentru marile metropole. Oficialii chinezi speră să limiteze în perioada următoare aprovizionăriel din afara Beijingului.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:21
Mihai Teja rămâne cu picioarele pe pământ după remiza cu CFR Cluj: „Ne mișcăm ca broasca țestoasă”
0:01
Andrea Mandorlini a uimit pe toată lumea, după ce CFR s-a încurcat din nou: “Nu e o tragedie”
23:44 13 sept.
Alin Fică, detalii despre transferul picat la Rapid. A dat cărțile pe față după 1-1 cu Metaloglobus
23:29 13 sept.
Metaloglobus – CFR Cluj 1-1. Continuă criza pentru ardeleni! Toate golurile marcate din penalty
23:13 13 sept.
Vladislav Blănuță, tratament “rece” din partea propriilor colegi după debutul la Dinamo Kiev: “Nu e prea bine”
22:36 13 sept.
Bayern Munchen n-a avut milă în meciul cu Hamburg. Bavarezii au făcut “manita”
1 Cristi Chivu şi Igor Tudor, direct în cărţile de istorie! Nu s-a mai întâmplat asta de 51 de ani în Juventus – Inter 2 Nota primită de Cristi Chivu, după Juventus – Inter 4-3. Italienii au dat verdictul 3 România şi-a aflat posibilele adversare din Nations League! “Tricolorii” sunt în urna a treia 4 FotoInterdicţia care l-a adus pe Valentin Ceauşescu la Steaua: “Nu ajungea să câştige Cupa Campionilor” 5 Ianis Hagi a debutat la Alanyaspor. A adunat primele minute împotriva echipei lui Marius Ștefănescu 6 FotoAccidentare horror a fostului dinamovist Josue Homawoo în secunda 8: “Nu am mai văzut niciodată aşa ceva”
Citește și