A câştigat o jumătate de miliard de euro în 2019 şi va plăti înmormântarea lui George Floyd. Familia afro-americanului şi-a dat acordul!

Antena Sport Publicat: 2 iunie 2020, 8:03

Comentarii
A câştigat o jumătate de miliard de euro în 2019 şi va plăti înmormântarea lui George Floyd. Familia afro-americanului şi-a dat acordul!

Floyd Mayweather va plăti înmormântarea lui George Floyd

Mayweather va suporta toate costurile pentru slujba funerară care va avea loc pe 9 iunie, în Houston. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Floyd Mayweather, ajutor pentru familia lui George Floyd

Fostul pugilist are o avere uriaşă. Peste 500 de milioane de euro a câştigat Mayweather numai în 2019. Imediat după izbucnirea protestelor, în Statele Unite, acesta a anunţat că este dispus să ajute financiar. A luat deja legătura cu familia lui George Floyd.

"Probabil se va supăra pe mine pentru că am spus acest lucru, însă da, el va plăti cu adevărat funeraliile”, a declarat Leonard Ellerbe, preşedintele societăţii Mayweather Promotions, pentru ESPN.

George Floyd a murit pe 25 mai. În timp ce era încătuşat, un poliţist din Minneapolis a ţinut genunchiul pe gâtul lui timp de 8 minute. Medicii nu au mai putut face nimic, decesul survenind în urma asfixierii.

Sute de mii de oameni au protestat pe străzi şi au cerut să se facă dreptate. Au fost reacţii şi în sport. Jucătorii de la Borussia Dortmund au avut un mod inedit de a se bucura după ce au marcat în ultimul meci din campionat.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine este de vină pentru sezonul slab făcut de Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:31

VIDEOPorto – Tondela 2-0. „Dragonii” s-au distanțat la 7 puncte în fruntea clasamentului

23:46 19 apr.

Gâlcă pune presiune pe jucători după meciul cu Craiova: “Nu o să intre decât cei care pot să alerge”

23:39 19 apr.

Nicușor Bancu nu s-a mai ascuns după Craiova – Rapid 1-0: „Vrem ca în acest an să câștigăm titlul”

23:35 19 apr.

VideoSărbătoare în Bănie: Vladimir Screciu, „șef de galerie” după Univ. Craiova – Rapid 1-0

23:32 19 apr.

Problema de care Filipe Coelho s-a lovit după meciul cu Rapid: “Este treaba clubului”

23:14 19 apr.

„Sunt supărat pe mine”. Olimpiu Moruțan, la pământ după Univ. Craiova – Rapid 1-0: „Nu mai avem șanse la titlu”

1 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 2 De ce nu a primit Rapid licența UEFA. Explicaţia lui Victor Angelescu 3 Uluitor! O echipă a retrogradat și trei cluburi de sub ea au fost salvate. Cum a fost posibil 4 Anunţul celui pe care Gigi Becali vrea să îl aducă la FCSB: “O să purtăm o discuţie” 5 Starul lui Bayern Munchen “s-a rupt” şi ratează Campionatul Mondial 2026 6 Singurul român care va juca la Cupa Mondială din 2026: „Țara asta ne-a oferit libertate!”
Citește și