Trupul lui Alexandru Crivăţ a fost găsit la 6 kilometri de staţiunea Azuga, în timpul unei operaţiuni realizate de salvamontiştii din Prahova.
Alexandru Crivăţ, ucis de un urs
Crivăţ a încetat din viaţă la 39 de ani, în condiţii tragice. El a fost omorât de un urs, scrie observatorulph.ro. Fostul alpinist a fost găsit în zona Limbăşelu, în apropiere de bârlogului unui urs. Alexandru era dat dispărut de familie. El a plecat pe 11 aprilie să alerge pe cărările de munte.
“Bărbatul din Azuga, dat dispărut aseară în zona Limbaselu, a fost găsit astăzi de către echipele de căutare, din păcate decedat. Se pare că decesul s-a produs în urma atacului unui urs. Victima a fost coborâtă și predată serviciului de medicină legală. Este a patra victimă înregistrată în acest an, în zona montană a județului Prahova”, se arată într-un mesaj postat de Salvamont Prahova, pe pagina de Facebook.
“Cât de dureros! Încerc să-mi imaginez ce groază a trăit”, “E tragic ce s-a întâmplat”, au fost câteva dintre comentariile postate pe pagina de Facebook a instituţiei.
Alexandru era un bun cunoscător al traseelor montane şi obişnuia să alerge des în zonă. “Putea să alerge zeci de kilometri pe munte, în orice condiţii, fiind un foarte bun atlet, foarte bine antrenat. Îşi petrecea foarte mult timp în pădure şi cunoaşte în amănunt traseele”, au declarat apropiaţi ai atletului, citaţi de adevărul.ro.
- Alexandru Crivăţ, găsit fără viaţă
- A fost omorât de un urs
- Olanda - Suedia e sâmbătă, de la ora 20:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Germania - Coasta de Fildeș e sâmbătă, de la ora 23:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Gigi Becali: “Îi mulțumesc judecătorului!” Cum poate câştiga latifundiarul 48 de milioane de euro
- (P) Sponsorizarea sportivă și legătura cu industria de casino
- Ultraşii lui Dinamo continuă protestul şi în noul sezon. Mesaj categoric pentru Andrei Nicolescu
- Imaginea zilei în Bucureşti! Milionarul celebru căruia maşina de 700.000 de euro i-a fost ridicată cu platforma
- Ivana Knoll i-a vrăjit din nou pe fanii de la Campionatul Mondial. Apariţie incendiară la Anglia – Croaţia































