”Plec de tot în Canada. Am ales să fac pasul ăsta și mi-am dorit să fac o evoluție în sportul meu. Sportul de contact nu e cine știe ce în România.
Românii m-au criticat după ce am avut o înfrângere acolo. Mi-au zis că nu e de nivelul meu. Am zis că nu mai vreau să aud de această țară. Bine, o să reprezint România, dar mă voi lupta și sub steagul canadian. Acum sunt doar în vizită în țară.
Locuiesc deja de un an acolo și plănuiesc să mă stabilesc. Ca să fii cetățean acolo trebuie să dai examen la limba engleză, să ai anumite puncte. O să am și viză de lucru în curând și voi avea viză permanentă”, a spus Belbița, citată de Fanatik.
Belbiță a luptat și cu coronavirusul
Nici coronavirusul nu o mai sperie pe prinţesa razboinică după experienţa de pe insula luptelor.
"Am fost testată de 7 ori, cred. Numai în ultima săptămână înainte de luptă. Aşa că pot să spun că sunt omul care cred că a devenit imun la virus", spunea Diana, cu ceva timp în urmă.
- Diana Belbiță luptă în UFC
- Prințesa Războinică reprezintă România
- Argentina - Egipt e marţi, de la ora 19:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Elveţia - Columbia e marţi, de la ora 23:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Românul de 31 de ani care se apropie de o lovitură de proporţii. Cum va ajunge la o avere de 100 de milioane de euro
- FCSB, amical cu echipa lui Cosmin Olăroiu! Anunțul oficial
- (P) Sfaturi pentru ieșiri cu bicicleta sigure și confortabile alături de copii
- (P) Surprize la Mondiale! Ce lecție le oferă fotbalul investitorilor
- (P) REPARATORUL.COM – 5 semne că instalația din apartamentul tău are nevoie urgentă de atenție
































