Aceștia sunt acuzați de fals în documente și înșelătorie agravată. Românii care se ocupau de comerț de autoturisme au primit o amendă uriașă: 140.352 de euro, susține Il Resto del Carlino.
Cei doi frați români au vândut mașini de peste un milion de euro
Autoritățile susțin că din cele 258 de mașini înregistrate pe numele celor doi frați, 216 au fost înregistrate pe datele celui mai mare, iar 42 pe datele celui de 25 de ani.
Italienii au luat decizia ca mașinile să fie șterse din Registrul Auto Public. Astfel, va fi permisă punerea lor sub sechestru atunci când vor fi oprite în trafic.
Valoarea totală a celor 258 de autoturisme a fost estimată la un milion de euro, prețul mediu fiind de 4.000 de euro.
- Doi frați români au primit o amendă de 140.000 de euro
- Aceștia erau implicați în afaceri necurate
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- “Nici măcar un cent”. Văduva victimei lui Mario Iorgulescu a dat cărţile pe faţă după ce a ajuns la o avere de un milion de euro
- Ce nu mănâncă niciodată Ion Ţiriac pentru a se menţine într-o formă fizică de invidiat la aproape 87 de ani
- Ce se mai ştie de Raluca Zenga. Cum arată după ce s-a despărţit de italian, nici nu o mai recunoşti
- (P) 10 moduri în care va evolua piața de imobiliare din București
- (P) 5 Chestii pe care le faci pe telefon în timp ce te uiți la fotbal la TV
































