Închide meniul

Anunţ uriaş făcut de ministrul Tineretului şi Sportului: "Din ianuarie, vreau oameni în tribune"

Antena Sport Publicat: 29 decembrie 2020, 5:46 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Anunţ uriaş făcut de ministrul Tineretului şi Sportului: "Din ianuarie, vreau oameni în tribune"

Fanii pot reveni pe stadioane în ianuarie

Eduard Novak îşi doreşte ca din ianuarie suporterii să revină pe stadioane. O decizie finală va fi luată împreună cu Ministerul Sănătăţii, în funcţie şi de evoluţia pandemiei în România.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Toate competiţiile sportive se desfăşoară, în acest moment, fără spectatori din cauza pandemiei de coronavirus. 

Din ianuarie, vreau oameni în tribune, dar nu ține doar de mine, ține și de Ministerul Sănătății.

Îmi doresc să putem cât mai repede să dăm o șansă sportului să se desfășoare în condiții normale, dar pentru asta avem nevoie de oameni sănătoși în România”, a spus Eduard Novak, la Digi 24.

Cine este Eduard Novak, noul ministru al Tineretului şi Sportului din România

Novak a absolvit Facultatea de Drept din cadrul Universităţii Bucureşti.

Reclamă
Reclamă

Iniţial a practicat patinajul viteză, dar şi-a pierdut laba piciorului drept într-un accident rutier în 1996. Ulterior, a trecut la ciclism şi a devenit sportiv profesionist.

Eduard Novak, care este preşedintele Federaţiei Române de Ciclism din 2013, a fondat o echipă profesionistă de ciclism în 2012, sub numele de Tuşnad Cycling Team, devenită între timp Novak Team (echipă continentală), iar recent a înfiinţat şi o academie de ciclism.

Carol-Eduard Novak (44 ani) a cucerit medalia de aur la Jocurile Paralimpice din 2012, de la Londra, având şi două medalii de argint, la Jocurile Paralimpice de la Beijing 2008, respectiv Londra 2012, scrie Agerpres.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:00

Cristi Săpunaru, discurs exploziv după declaraţiile lui Victor Angelescu: “Se minte mult. N-au avut curajul să-mi spună în faţă”

22:22

Carlos Alcaraz, calificare fără emoţii în turul trei de la Wimbledon. Îşi continuă parcursul spre al treilea titlu la Londra

22:21

“Va reveni Albion Rrahmani la Rapid?” Victor Angelescu a dat răspunsul pe loc

22:12

“Cea mai de succes echipă”. Noul jucător transferat de Dinamo, promisiune uriaşă pentru fani: “Să se ridice de pe scaune”

21:54

Dinamo vrea să joace în Ghencea derby-ul cu FCSB. Soluţia surprinzătoare propusă pentru rivali

21:37

VideoJurnal AntenaSport | Arbitrii schimbă jocul

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Viktor Gyokeres a bătut palma cu Arsenal! “Tunarii”, tot mai aproape de a da lovitura verii 3 Mihai Leu a murit! Fostul campion mondial avea 56 de ani 4 EXCLUSIVNu mai e cale de întors! Mircea Lucescu a anunţat Federaţia când pleacă de la naţională. Surpriză uriaşă pentru înlocuirea lui 5 “Adrian Mititelu m-a avertizat!” Laszlo Dioszegi anunță „revoluția” la Sepsi: “Voi tăia în carne vie!” 6 Regula de 8 secunde va fi introdusă în Liga 1! Anunţul a fost făcut de Kyros Vassaras
Citește și