Iniţial, favorit la câştigarea alegerilor era Trump, cu o cotă de 1.80, un pic mai mică decât a adversarului său (1.90). Între timp, Biden a ajuns la 1.60 şi Trump la 2.20.
"Având în vedere că am asistat la această creştere a pariurilor sportive, nu ne-am mira să avem o miză record. Am avut mize de ordinul zecilor de mii, plasate pe un singur pariu", a spus specialistul în pariuri, Alexandru Ghiurcău.
Joe Biden şi Donald Trump luptă cot la cot pentru postul de preşedinte al Statelor Unite
Într-o proiecție CNN, rezultate parțiale sunt următoarele: Joe Biden are 224 voturi în Colegiul Elector, iar Donald Trump 213.
Pe de altă parte, Trump a ameninţat că va sesiza Curtea Supremă pentru a opri numărătoarea voturilor, reclamând o fraudă. Biden a contraatacat şi a specificat că va lupta împotriva lui Trump la Curtea Supremă, explicând faptul că acuzele ar fi fără precedent.
- Lupta aprigă între Joe Biden şi Donald Trump pentru câştigarea alegerilor din Statele Unite
- Acuze fără precedent făcute de Trump
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Dan Şucu, la capătul răbdării? Jucătorii Rapidului, neplătiţi după ratarea obiectivului
- Cadoul de 160.000 de euro pe care şi l-a făcut Sorana Cîrstea după despărţirea de Ion Ţiriac Jr
- Gigi Becali, război total cu Ilie Bolojan! Ce i-a putut spune preşedintelui Nicuşor Dan: “Trimite-l pe Pahonţu”
- (P) Ce ascund fluctuațiile înaintea meciurilor mari și cum influențează cotele la pariuri fotbal
- “O tortură” Cunoscutul milionar a dat faliment, apoi şi-a părăsit soţia după ce a găsit mesaje “explicite” în telefonul ei!

































