Închide meniul

Călin Georgescu, atac dur la adresa lui Dan Şucu după acuzaţiile din campania electorală: “Mai au puţin şi spun asta!”

Publicat: 5 decembrie 2024, 22:21

Comentarii
Călin Georgescu, atac dur la adresa lui Dan Şucu după acuzaţiile din campania electorală: Mai au puţin şi spun asta!

Călin Georgescu, atac dur la adresa lui Dan Şucu după acuzaţiile din campania electorală | Colaj Profimedia

Călin Georgescu, candidatul independent la preşedinţia României care se află în mijlocul uui scandal uriaş, a avut o replică dură pentru Dan Şucu. Acţionarul majoritar al Rapidului şi-a arătat susţinerea pentru Elena Lasconi şi a lansat acuzaţii dure cu privire la finanţarea campaniei lui Călin Georgescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Şucu a spus că estimează că toată campania lui Călin Georgescu ar fi costat în jur de 50 de milioane de euro. Oficialul Rapidului este unul dintre oamenii de afaceri care şi-au arătat susţinerea pentru Elena Lasconi.

Călin Georgescu, atac dur la adresa lui Dan Şucu după acuzaţiile din campania electorală

Dan Șucu s-a alăturat grupului de oameni care propagă încontinuu minciuni la adresa mea. Până acum au inventat orice despre mine si despre familia mea. Mai au puțin și spun că am fost la Dallas când l-am omorât pe Kennedy”, a spus Călin Georgescu, conform realitatea.net.

Dan Şucu şi-a manifestat sprijinul pentru Elena Lasconi şi a atras atenţia asupra efectelor devastatoare pe care le-ar putea avea asupra mediului de afaceri alegerea lui Călin Georgescu.

“Lucrurile erau evidente, noi conducem societăţi comerciale, care au legătură şi care îşi transmit mesaje comerciale către milioane de consumatori. Noi ştim exact costurile pentru transmiterea unui mesaj comercial. Mesajul politic e tot un mesaj de influenţare într-un final.

Reclamă
Reclamă

Să transmiţi 100 de milioane de postări într-o zi e un cost de trei milioane. În această campanie, noi estimăm că această campanie începe cu 50 de milioane (euro) ca şi costuri. Ce vorbim acum de un milion e vârful icebergului. Lucrurile sunt evidente, nu discutăm de faptul că nu au fost cheltuieli, discutăm de o infrastructură informatică enormă, de o capacitate foarte mare de a crea conţinut, aşa ceva nu trece neobservat”, a spus Dan Şucu pentru colegii de la observatornews.ro.

Gigi Becali s-a năpustit asupra unui milionar care nu îl susţine pe Călin Georgescu la alegerile prezidenţiale

Gigi Becali nu se dezice şi a lansat un atac asupra lui Dan Şucu, după ce patronul Rapidului a anunţat că nu îl susţine pe Călin Georgescu în turul 2 al alegerilor prezidenţiale. Latifundiarul din Pipera l-a criticat în termeni duri pe milionarul cu care se luptă şi în campionatul României.

„Pentru ce a făcut Dan Șucu, că a declarat că o susține pe Lasconi la președinție, nu va ajunge în play-off. Face un mare păcat că susține o femeie, care mai e și de partea comunității LGBT. Dumnezeu nu-l va lăsa în play-off”, a declarat Gigi Becali pentru gsp.ro.

Reclamă

Este cel mai dur atac lansat de Gigi Becali la adresa lui Dan Şucu, din momentul în care omul de afaceri a ajuns patron la Rapid. În campionat, FCSB are cu cinci puncte mai mult decât gruparea din Giuleşti, după 18 etape disputate din Liga 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:20
Juventus – Borussia Dortmund 4-4, meciul de infarct care a egalat un record rar în UEFA Champions League
0:17
Borna atinsă de Kylian Mbappe după Real Madrid – OM. Cele mai tari statistici ale primei seri din grupa UCL
0:06
Remontada extraordinară în prima seară de Champions League! Fosta adversară a FCSB-ului a făcut spectacol
0:00
Real Madrid – Marseille 2-1, Juventus – Borussia Dortmund 4-4. Dramatism total în prima seară de Champions League
23:36 16 sept.
Mihai Stoica a lăsat deoparte orgoliile. Verdictul pentru rivala Dinamo: “Gândiți-vă la asta”
23:16 16 sept.
“Știu care este proiectul lor”. Ce a remarcat Cristi Chivu înainte să revină la Amsterdam pentru Ajax – Inter
1 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 2 VIDEOGabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor” 3 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles” 4 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB 5 Viitorul lui Cristi Chivu pe banca lui Inter, decis. Anunţul lui Fabrizio Romano înaintea meciului cu Ajax 6 Adrian Mutu îi spulberă lui Dinamo visul suprem: “Sunt buni cu echipe medii spre slabe”
Citește și