Calvarul prin care trece jucătoarea care a refuzat să ţină momentul de reculegere în memoria lui Diego Maradona

Antena Sport Publicat: 1 decembrie 2020, 7:05 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Comentarii
Calvarul prin care trece jucătoarea care a refuzat să ţină momentul de reculegere în memoria lui Diego Maradona

Paula Dapena a refuzat să-l omagieze pe Diego Maradona

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

"Nu numai eu am primit ameninţări prin reţelele de socializare, ci şi colegele mele. Au existat şi ameninţări cu moartea. Mi-a scris cineva `voi afla adresa ta, voi veni la casa ta şi îţi voi rupe picioarele`", a dezvăluit Dapena, pentru spaniolii de la As. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Paula Dapena a explicat de ce nu a ţinut momentul de reculegere pentru Diego Maradona

Paula este însă pregătită să se răzbune pe aceştia. "Poate voi dezvălui care sunt persoanele care m-au ameninţat. Poate conturile lor vor fi şterse. Îi voi reporta. Voi vedea ce se poate face". 

Paula a recunoscut că Maradona a fost un atlet ”cu capacități și calități spectaculoase”, dar spune că a refuzat să țină minutul de reculegere deoarece crede că ”pentru a fi un fotbalist, trebuie mai întâi să fii o persoană care are valori mai mari decât pe terenul de fotbal”.

Diego Maradona a murit la 60 de ani. Noi dezvăluiri

Leopoldo Luque, medicul care l-a operat pe Diego Maradona pe creier, spune că fostul mare fotbalist era foarte deprimat şi a refuzat să fie tratat într-o clinică specializată. "Nu a vrut nimic", a spus Luque, care este acuzat de omor din culpă de autorităţile din Argentina.

"Toţi se uitau la mine pentru că ştiau că sunt singurul pe care îl ascultă. Nimeni nu îndrăznea să intre în camera lui. În timpul reuniunilor mă ignorau, m-au folosit doar pentru asta", a spus Luque la emisiunea Intrusos, de la America TV, citată de Tycsports.com.

Reclamă
Reclamă

Maradona s-a lovit la cap şi a avut chiar şi probleme cardiace, potrivit uneia dintre infirmiere, care a oferit declaraţii prin intermediul avocatului. "Maradona a căzut cu o săptămână înaintea decesului şi s-a lovit puternic la cap. Păcat că nu s-au gândit să-i facă o rezonanţă magnetică sau un tomograf. Nimic, nimic", a declarat Rodolfo Baqué, avocatul Giselei Madrid.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Cupa Mondială 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 16 iul.

Cristiano Bergodi a avut un mesaj clar pentru jucătorii lui U Cluj după eşecul cu Dinamo Kiev

23:49 16 iul.

Alex Chipciu ştie unde s-a pierdut meciul cu Dinamo Kiev: „Ne-au luat cu lama jos”

23:45 16 iul.

„Parcă sunt blestemat” Dan Nistor, la pământ după ce U Cluj a pierdut iar la 11 metri: „Trebuie să mergem la biserică”

23:43 16 iul.

Cu cine va juca U Cluj în turul 2 din preliminariile Conference League? Urmează o dublă „de foc” pentru ardeleni

23:41 16 iul.

VIDEOAlexandru Chipciu, desființat de un suporter după penalty-ul ratat cu Dinamo Kiev: „Fă-te antrenor”

23:29 16 iul.

VIDEOEmil Boc şi-a ieşit din minţi. Înjurături după eliminarea U Cluj la penalty-uri!

1 Nicolae Stanciu, înțelegere cu o echipă din Liga 1! Gigi Becali a aflat și vrea să îl deturneze 2 VIDEOAnglia – Argentina 1-2! Leo Messi, la a 2-a finală consecutivă de Campionat Mondial! Sud-americanii, remontada superbă 3 Dinamo dă prima lovitură în mercato: jucătorul crescut de Sevilla vine în România să semneze 4 Flavius Stoican revine pe bancă, după despărțirea de Farul: „Sunt apreciat de acești oameni” 5 Ultimul transfer de la FCSB: „Să fiu sincer, nu aveam alte oferte. Domnul Stoica m-a sunat…” 6 VIDEOGolul victorios al Argentinei cu Anglia putea fi anulat! Faza care a scăpat tuturor: seamănă izbitor cu cea din partida cu Egipt
Citește și