Închide meniul

Cătălin Moroşanu, lovitură directă pentru tricolori! “Eu cred că e vorba doar de cap, clar trebuie să aibă o mentalitate de învingători”

Antena Sport Publicat: 11 iunie 2021, 11:30

Comentarii
Cătălin Moroşanu, lovitură directă pentru tricolori! Eu cred că e vorba doar de cap, clar trebuie să aibă o mentalitate de învingători

Hepta

“Îmi pare rău foarte rău că România nu participă la EURO, sunt foarte supărat. Eu cred că e vorba doar de cap, clar trebuie să aibă o mentalitate de învingători, să nu le fie frică că e Anglia, că e Franţa, că e Germania. Nu tot două mâini şi două picioare au? Cu ce sunt mai presus ca noi?

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cătălin Moroşanu, lovitură directă pentru tricolori!

Nu ar trebui să aibă un sentiment de inferioritate niciodată. Fiţi, mă, bărbaţi şi duceţi-vă până la capăt! Eu am pariat pe Anglia, mi se par mai agresivi, mai insistenţi. Am făcut pariu, am cotă de 7, mă îmbogăţesc dacă va câştiga Anglia. Îmi place fotbalul englezesc foarte mult şi Manchester United”, a spus Moroşanu, în cadrul lansării revistei Supereuro.

În lipsa tricolorilor, capitala Bucureşti va organiza patru meciuri de la Euro 2020, trei din faza grupelor şi unul din optimi. Edi Iordănescu şi-a manifestat şi el frustrarea pentru situaţia în care se află fotbalul românesc.

“Mâine (n.r. – azi) debutează “Euro”!! Toţi cei care iubim acest fenomen suntem entuziasmaţi, dar nu credeam că o să trăiesc clipă în care să avem jocuri de turneu final în România, fără România”, a scris Edi Iordănescu pe reţelele de socializare!

Euro 2020 | Arena Naţională va găzdui 4 partide din cadrul competiţiei

Arena Naţională va găzdui 4 meciuri la Euro 2020, dar, din păcate, Capitala nu va avea fan zone-uri, astfel că suporterii ce vor veni în România pentru partidele favoriţilor vor avea posibilităţi limitate.

Reclamă
Reclamă

UEFA a luat decizia legată de toate ţările organizatoare, din cauza restricţiilor guvernamentale. Pe de altă parte, premierul Florin Cîţu anunţa, miercuri, că pe Arena Naţională vor fi prezenţi doar suporteri vaccinaţi.

  • Austria – Macedonia de Nord (13 iunie, ora 19:00);
  • Ucraina – Macedonia de Nord (17 iunie, ora 16:00);
  • Ucraina – Austria (21 iunie, ora 19:00);
  • Meci din optimi (câştigătoarea grupei F şi echipa clasată pe locul secund în grupele A, B sau C – 28 iunie, ora 20:00).

Bucureştiul va câştiga o sumă uriaşă de bani după găzduirea Euro 2020

Conform profit.ro care citează Pitchinvasion, Bucureştiul va câştiga 3.6 de milioane de euro, ţinând cont că la meciuri vor participa pe Arena Naţională doar 13.000 de oameni, 25% din capacitatea stadionului.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:26
„Era un bătăuș, ne abuza fizic!” Istoria sângeroasă a participării Irakului la Mondialul din 1986
21:23
Marius Șumudică a răbufnit, după ce a fost egalat în minutul 90+5: „Nu înțeleg”
21:10
VideoJurnal Antena Sport | Au o imagine în lume
21:06
VideoJurnal Antena Sport | A venit cu gând de titlu
21:01
VideoJurnal Antena Sport | Agentul Kopic
20:45
LIVE TEXTGalatasaray – Atletico Madrid și Qarabag – Frankfurt se joacă ACUM. Spectacol cu Istvan Kovacs la centru
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Rapid a făcut anunțul în privința lui Olimpiu Moruțan: „O tâmpenie!” 6 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație
Citește și