Sergiu Ciobotariu, cunoscut drept "tăticul călăreţ", a vândut casa primită cadou din donaţiile strânse de Cătălin Moroşanu, pentru că nu îşi permitea să achite facturile.
Cătălin Moroşanu aşteaptă să îl întâlnească pe Sergiu Ciobotariu
"Când o să mă duc la Iaşi o să am o discuţie cu el şi o să îl întreb: ‘Bă, de ce te-ai întors în sărăcie?’ Sunt foarte dezamăgit. Banii au fost strânşi din donaţii. Sute de mii de români au pus mână la mână să îi îndeplinească visul unui om.
În momentul în care am cumpărat imobilul i-am pus o clauză în contract şi i-am spus că timp de 5 ani nu are voie să înstrăineze imobilul. El nu are voie să înstrăineze bunul respectiv. Acum eu nu ştiu ce tertip financiar a folosit. Poate a închiriat-o sau ceva de genul.
L-am luat dintr-o mahala, nu avea gaze curent. Nu avea nimic. Stătea într-un bordei, era acoperit cu covoare. Nici măcar nu era făcut din chirpici. Nu avea nimic. Şi i-am luat o casă cu internet, proprietarul i-a lăsat tot, toată mobilă. Avea şi baie, avea tot. Avea şi în spate o bucată de teren unde putea să priponească şi calul. I-am dat tot.
Sunt dezamăgit, dar asta nu înseamnă că nu vom mai ajuta alţi oameni. Mi-e milă de copiii lui. Poate copiii aveau şansa să crească într-un mediu mai bun, să se ducă la şcoală. Acolo, în mahalaua aia, la ce şcoală să se ducă? Cine îi primeşte? Copiii ăia ce educaţie vor avea?", a declarat Cătălin Moroşanu pentru BZI.
Sergiu Ciobotariu şi soţia lui muncesc la podgorie din Cotnari, unde se ocupă cu legatul viei. Cei doi au trei copii. Săptămâna trecută, într-un interviu acordat Antena Sport, Cătălin Moroşanu a oferit detalii despre condiţiile în care locuia Sergiu Ciobotariu, înainte să primească o locuinţă nouă din partea sa.
- Cătălin Moroşanu, mesaj pentru Sergiu Ciobotariu
- În ce condiţii locuieşte tânărul din Iaşi
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Motivul pentru care celebrul milionar român de 47 de ani merge cu metroul şi autobuzul în Capitală!
- Românii care şi-au dublat averea într-un an şi l-au depăşit pe Ion Ţiriac în topul miliardarilor. Anunţul americanilor
- Victor Piţurcă, dezvăluiri rare despre fiul pe care îl are cu Vica Blochina. Câţi ani are Edan şi ce pas important a făcut
- Pasiunea secretă a nepoatei lui Donald Trump. E gata să facă pasul cel mare: “Abia aştept”
- (P) Paturi tapițate – ghid de alegere în funcție de spațiu, stil și funcționalitate


































