Închide meniul

Ce a putut să facă milionarul George Copos! A riscat zeci de milioane de euro. Pe ce cheltuie o sumă imensă de bani

Gabriel Zamfirescu Publicat: 5 noiembrie 2021, 15:03

Comentarii

George Copos a terminat-o cu fotbalul după ce a fost condamnat în Dosarul Transferurilor, dar continuă să facă afaceri uriaşe. Milionarul a fost dat de gol. A decis să pună la bătaie o sumă uriaşă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ce a putut să facă milionarul George Copos

Hotelurile şi clădirile de biriuri sunt noile afaceri în care investeşte fostul patron de la Rapid. George Copos a deschis un turn de birouri cu 25 de etaje în nordul Capitalei. Amplasamentul se află chiar lângă Casa Scânteii. Pentru 2021 George Copos are însă o altă prioritate. Este vorba despre renovarea hotelului Hilton.

Au fost deja surprinse mişcările celor care lucrează în jurul clădirii de lux. Echipele de muncitori au ridicat deja schelele şi s-au apucat de treabă, anunţă click.ro. Sursa citată ştie şi câţi bani va chelui Copos în această afacere. Este vorba despre 30 de milioane de euro. Atât vor costa lucrările de reabilitare ale celui mai cunoscut hotel din Bucureşti.

Hotelul Hilton a găzduit mari vedete de-a lungul anilor. Este vorba despre Sharon Stone, Andy Garcia, Lady Gaga sau George Bush. Sursa citată ami spune că lucrările vor fi gata anul viitor.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:39
Jannik Sinner, victorie la pas la Turneul Campionilor. Adversarul italianului a avut probleme medicale
23:31
Roberto Mancini, destinaţie surpriză. Cu ce echipă a bătut palma
23:11
Laurenţiu Reghecampf, tun de 500.000 de euro! Ce club este obligat de FIFA să-i dea banii
22:43
Mihai Stoica anunță amenzi record la FCSB, după eliminarea lui Daniel Bîrligea: „Vor fi unice”
22:27
Mihai Neşu, reacţie surpriză în conflictul “Steaua – FCSB”: “E echipa mea, care mi-a rămas în suflet”
21:59
Veste şoc pentru echipa la care joacă Denis Drăguş. Preşedintele clubului, arestat pentru meciuri trucate
1 Tragedie în fotbalul românesc. Fotbalist mort în accident, în timp ce mergea la stadion 2 EXCLUSIVBombă la Universitatea Craiova. Mirel Rădoi şi-a făcut bagajele şi a plecat de la echipă 3 UPDATEMihai Rotaru îi caută înlocuitor lui Mirel Rădoi. Noul nume apărut pe lista patronului din Bănie 4 Daniel Bîrligea nu a plecat cu autocarul FCSB-ului! Ce s-a întâmplat cu atacantul, după ce a fost făcut praf de Gigi Becali 5 Elias Charalambous şi Mihai Pintilii “şi-au dat demisia”. Anunţul lui Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 3-3 6 Presa din Italia a reacționat imediat, după ce Cristi Chivu a dus-o pe Inter pe primul loc: „Arată solid”
Citește și