După meci, Ţiriac, Năstase şi jucătorii americani au fost primiţi de Elena şi Nicolae Ceauşescu. ”A respectat protocolul. Ne-a primit după finală, pe noi și pe americani.
Eu mi-am cerut scuze că nu pot să stau prea mult, am ciocnit un pahar și am plecat, că aveam avion spre Barcelona. Unde, la o săptămână distanță, aveam să-l bat pe Smith. Ca să vezi cum e viața!”, a povestit Năstase, pentru gsp.ro.
Ilie Năstase, discuţia secretă cu Elena Ceauşescu
Fiind pe fugă pentru a ajunge la Barcelona, Nasty a fost însă oprit din drum de "o femeie cu un batic pe cap". Era chiar Elena Ceauşescu.
”Când să ies din sediul CC era o femeie cu batic pe cap, stătea, așa, rezemată de un perete. Măi flăcău, unde te grăbești așa? Ia vino să vorbim puțin!.
Sărut mâna, doamnă! Eu îi răspund că am avion spre Barcelona. Uite, s-au auzit zvonuri că ai vândut meciul americanilor. Dar noi nu credem așa ceva. Tu du-te liniștit că n-o să-ți facă nimeni nimic”, a mai spus Ilie.
Pe de altă parte, Ion Ţiriac a fost supărat pe prietenul său, pentru că nu a fost la nivelul său obişnuit.
”Asta este o mare tâmpenie că am vândut meciul. Dar Țiriac era supărat pe mine. Și avea dreptate!”, a încheiat Ilie Năstase.
- România a pierdut meciul din 1972 din Cupa Davis, cu Statele Unite
- Jucătorii au avut parte de o întâlnire cu Nicolae şi Elena Ceauşescu
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Le-au scos la vânzare! Decizia surprinzătoare a patronilor Dedeman, miliardarii români Dragoş şi Adrian Pavăl
- Cum a ajuns celebră văduva bărbatului ucis de Mario Iorgulescu după ce a făcut o avere de un milion de euro
- S-a terminat! Milionarul a înşelat-o cu cea mai bună prietenă a ei, iar decizia luată confirmă ruptura totală
- (P) Cum îți gestionezi bugetul când joci la cazino online
- Cum a ajuns în faliment românul celebru care cheltuia 20.000 de euro pe seară în club! Ce a ajuns să facă acum


































