cupa davis

România, eliminată de Grecia din play-off-ul Cupei Davis! Stefanos Tsitsipas, victorie şi la dublu
Tenis • 4 februarie, 15:02

România, condusă de Grecia cu 2-0 în Cupa Davis. Nicholas Ionel, învins uluitor de locul 1433 ATP, după ce a câştigat primul set!
Tenis • 3 februarie, 21:04
Foto

„Uneori sunt soţie!” Cum a ajuns Andreea Bălan să poarte numele de familie al iubitului ei! Artista a lămurit totul
Diverse • 3 februarie, 10:41
Foto

Programul duelului dintre Grecia și România, de la Cupa Davis. Tsitsipas – Copil, primul meci
Tenis • 2 februarie, 19:40

„Era cu un batic în cap” Ce s-a întâmplat, cu adevărat, între Ilie Năstase şi Elena Ceauşescu. „Nasty” a oferit detalii uluitoare
Diverse • 22 decembrie, 17:26
Foto

Novak Djokovic, la pământ după ce a ratat calificarea în finala Cupei Davis: „O tragedie! Îmi asum responsabilitatea!”
Tenis • 25 noiembrie, 23:25

Novak Djokovic a dat de pământ cu agenţii anti-doping la Cupa Davis: „E scandalos! În 20 de ani nu mi s-a mai întâmplat aşa ceva”
Tenis • 24 noiembrie, 18:25

Novak Djokovic duce Serbia în semifinalele Cupei Davis! Liderul mondial l-a învins clar pe Cameron Norrie
Tenis • 24 noiembrie, 8:05

România, duel cu Grecia în play-off-ul Cupei Davis! Confruntare „de foc” cu Stefanos Tsitsipas
ATP • 20 septembrie, 20:39

România, învinsă la zero de Taiwan în Cupa Davis! Eşec ruşinos pentru tricolori
Tenis • 16 septembrie, 12:44

Novak Djokovic duce Serbia în sferturi la Cupa Davis. Câștigătorul US Open s-a impus în fața lui Davidovich Fokina
Tenis • 15 septembrie, 22:42

România, condusă cu 2-0 de Taiwan la Cupa Davis. Marius Copil a pierdut duelul cu Yu Hsiou Hsu
Tenis • 15 septembrie, 19:02

Cupa Davis | România a început cu stângul duelul cu Taiwan! Nicholas Ionel, învins de Chun-Hsin Tseng
Tenis • 15 septembrie, 15:51

Criză fără precedent pentru Ion Țiriac! Se poate ajunge la un dezastru mondial. Detalii incredibile
Diverse • 3 februarie, 17:27

Australia şi Serbia înlocuiesc Rusia în Billie Jean King Cup şi Cupa Davis! România poate primi un wild card pentru turneul final al Cupei Davis
Tenis • 14 martie, 14:39

Spania – România 3-1. ”Tricolorii”, eliminați din Cupa Davis! Horia Tecău s-a retras din tenis
ATP • 5 martie, 16:30
UPDATE

Cupa Davis | România – Spania 0-2. Marius Copil, înfrângere fără drept de apel cu Carlos Alcaraz
ATP • 4 martie, 17:14

Rusia a câştigat pentru a treia oară în istorie Cupa Davis. Starul Daniil Medvedev a obţinut punctul decisiv în finala cu Croaţia
Tenis • 5 decembrie, 22:21

Horia Tecău, copleșit de emoții! Discurs fabulos după ce și-a anunțat retragerea din tenis. „Sunt împlinit!”
Tenis • 28 noiembrie, 14:21

România – Peru 3-0 | Calificare! Horia Tecău și Marius Copil ne-au trimis la baraj. Victorii pe linie pentru echipa României
Tenis • 28 noiembrie, 13:35

Programul întâlnirii de Cupa Davis, România – Peru. Duelul se desfăşoară la Cluj-Napoca
Tenis • 26 noiembrie, 15:49

Cupa Davis | România – Portugalia 3-1. Marius Copil a adus victoria şi ne-a calificat în barajul pentru Grupa Mondială!
Tenis • 19 septembrie, 16:31

Cupa Davis | România, la egalitate cu Portugalia după prima zi! Victorie uriașă pentru Marius Copil. Filip Jianu, învins
Tenis • 18 septembrie, 15:59

Marele regret al lui Ion Ţiriac: "Ăsta-i dezastrul vieţii mele!". Cum s-a comparat cu Năstase, Hagi şi Halep
Diverse • 6 ianuarie, 9:01

Ce a putut să îi spună Elena Ceaşescu lui Ilie Năstase! "Stătea rezemată, avea un batic pe cap. Măi flăcău, unde te grăbești? Ia vino puțin!”
Diverse • 20 octombrie, 6:31

Ion Ţiriac i-a făcut praf pe nemţi! "V-am dat deoparte crenvuștii pe care-i mâncați zilnic şi v-am adus şampanie şi caviar"
Diverse • 6 iunie, 16:36