Închide meniul
Foto

“Ce-aveţi cu mine?” Milionarul român cu 3 pensii s-a revoltat şi a spus cât primeşte lunar de la stat!

Publicat: 12 mai 2025, 13:49

Comentarii
“Ce-aveţi cu mine?” Milionarul român cu 3 pensii s-a revoltat şi a spus cât primeşte lunar de la stat!

Dumitru Dragomir, pe şantier / Antena Sport

Dumitru Dragomir (78 de ani) a confirmat că primeşte 3 pensii de la statul român. Fostul şef al LPF s-a revoltat fiindcă lumea îl înjură pentru că încasează lunar o pensie uriaşă de la stat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dumitru Dragomir a precizat că, în perioada în care era şeful LPF, cotiza la stat, din salariu, 6.000 de euro pe lună.

Dumitru Dragomir are o pensie de circa 5.000 de euro pe lună

Ce vreţi, mă înjuraţi? Ce-aveţi cu mine? Dacă am dat, lună de lună, 6.000 de euro la stat.

Iau mult (n.r: pensie), vezi de treabă, mă duc spre 5.000 de euro pe lună (n.r: circa 25.000 de lei). Am contribuit. Că îmi dă şi de la Parlament, asta e altceva, am muncit şi pentru aia.

Sunt singurul care a scos o lege organică singur, din opoziţie”, a declarat Dumitru Dragomir pentru fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Dumitru Dragomir deţine un hotel în Capitală

Dumitru Dragomir deţine, printre altele, inclusiv un hotel în Capitală. El mărturisea că afacerile pe care le are sunt acum pe numele fiului său, Bogdan.

Dragomir mărturisea că nu cheltuie nici măcar 2.000 de euro pe lună, dar că nu are niciodată bani pentru că le dă nepoţilor săi.

Dragomir a devenit preşedinte al LPF în 1996, după ce, anterior, fusese vicepreşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal în mandatul lui Mircea Angelescu. A avut patru mandate ca şef la Ligă.

Reclamă

Dragomir a fost înlocuit de la LPF în noiembrie 2013, după ce Gino Iorgulescu l-a învins în alegeri. Gino Iorgulescu e şi în prezent şeful LPF.

Dragomir a fost judecat în mai multe dosare, dar a fost achitat definitiv de fiecare dată. Ultima oară a fost achitat în dosarul dezafilierii echipei lui Adrian Mititelu.

 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Câte echipe românești se vor califica în cupele europene?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:57
Gigi Becali a anunţat strategia FCSB-ului la returul decisiv cu Drita: “Pentru ce să nu jucăm aşa?”
19:14
OFICIAL | Un jucător al lui CFR Cluj a părăsit echipa lui Dan Petrescu şi merge la o altă formaţie din România
19:04
Premieră mondială în fotbal! Cererea Barcelonei, aprobată de Federaţie înainte de startul sezonului
19:02
Presa belgiană, la picioarele lui Mircea Rednic, după startul sezonului: “E un adevărat atu pentru echipă”
19:00
VIDEOEstoril – Estrela LIVE VIDEO (20:45). Ianis Stoica debutează în Liga Portugal. Porto – Guimaraes (22:45)
18:49
Radu Drăguşin, mesaj de luptă pentru colegii săi de la naţională: “Sunt convins că vom merge la Mondial”
1 Gigi Becali a “distrus” doi jucători de la FCSB, după eşecul cu Unirea Slobozia: “Nu merge cu frichi-frichi la fotbal” 2 Suma uriaşă care i s-a propus lui Ianis Hagi! Echipa care îl vrea imediat pe tricolor. Dezvăluiri din interior 3 Gino Iorgulescu, intervenţie în forţă! L-a făcut praf pe Dan Şucu: Şeful de la Rapid i-a cerut demisia 4 Gigi Becali, reacţie fermă când a auzit de oferta Universităţii Craiova pentru Ianis Hagi! 5 Alexandru Băluţă, mesaj de adio pentru FCSB: “Nu pot să plec fără să vă spun asta…” 6 Nou-promovata care a cheltuit 90 de milioane € pe transferuri și reprezintă un oraș care nu există
Citește și