Dacă în sezonul trecut, Valentin Creţu era titular de drept la FCSB, lucrurile s-au schimbat dramatic pentru fotbalist în acest an. Reprofilarea lui Ovidiu Popescu şi aducerea lui Dennis Haruţ l-au transformat pe Creţu într-o eternă rezervă. Lucrurile s-ar putea schimba din nou în ceea ce îl priveşte pe Creţu.
Conform Fanatik, Valentin Creţu a acceptat propunerea lui Gigi Becali de a-şi prelungi contractul. Conform sursei citate, Becali i-a oferit lui Vali Creţu un contract valabil pe doi ani, până în 2023.
Vali Creţu a refuzat un transfer în Franţa
Valentin Creţu a fost aproape de transferul carierei. A fost dorit de două echipe din prima ligă a Franţei. Fundaşul în vârstă de 31 de ani a ales să semneze un nou contract cu FCSB. Creţu are asigurat un salariu de 120.000 de euro pe sezon.
Fundaşul dreapta în vârstă de 31 de ani a debutat la echipa naţională în amicalul cu Belarus. Creţu a intrat în minutul 70 al meciului câştigat cu 5-3 de tricolori.
- Valentin Creţu a semnat un nou contract
- Gigi Becali a convins un jucător să prelungească contractul
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Marele Premiu al Spaniei e în AntenaPLAY, în perioada 30 mai - 1 iunie
- Ce a putut să spună Cristi Borcea despre Mihaela, prima lui soţie. În ce relaţii au rămas după divorţ: “Sunt condamnat”
- Vedeta cu părinţi miliardari, surprinsă în metrou. “Nimeni nu m-a recunoscut”
- Istvan Kovacs a vorbit în premieră despre superba lui iubită. Denisa face furori cu fiecare apariţie
- Gheorghe Ştefan, dezvăluiri din închisoare: “Ia mașina, hai la hotel să mâncăm o friptură cu cartofi prăjiți, să bem un șpriț”
- Milionarul român care are 9 copii cu 4 femei a fost şofer pentru un bărbat celebru: “Îl luam de acasă”