Fotbalistul lui Mamelodi Sundowns, care se afla în maşină cu încă o persoană, ar fi pierdut controlul automobilului şi a lovit un obiect de pe marginea terenului. Ambele persoane au decedat. Atenţie, imaginile de mai jos vă pot afecta emoţional.
Motjeka Madisha lost his life after being involved in a horrible car accident on Sunday morning.#RIPMadisha pic.twitter.com/ayprcfDGNM
— Thulani Ndaba (@tndaba) December 13, 2020
"Cauza exactă a accidentului este încă necunoscută, dar putem confirma că şoferul a pierdut controlul autovehiculului, care a fost zdrobit şi a luat foc după o coliziune cu obiect staţionar", a declarat un reprezentant al serviciului de urgenţă.
Motjeka Madisha a murit într-un teribil accident de maşină
Culmea este că jucătorul se întorcea de la un eveniment aniversar al clubului său, care a atins borna de 50 de ani. Madisha este al doilea jucător al formaţiei Mamelodi Sundowns care moare într-un accident rutier, după Anele Ngcongca, luna trecută.
Motjeka Madisha se afla la clubul din Pretoria din 2015.
- Motjeka Madisha a decedat într-un accident rutier
- Jucătorul avea doar 25 de ani
- Marele Premiu al Italiei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 septembrie
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- (P) Huawei Watch GT sau Watch Fit: diferențele care contează cu adevărat
- Cum a ajuns să arate românul cu salariu lunar de 33.000 de euro. „Sunt şi eu strâns cu uşa”
- Ce au scris englezii despre Isabelle, studenta de origine română din Londra care a murit la doar 19 ani
- (P) Cum să-ți amenajezi o sală de fitness acasă și cât te costă
- (P) Te antrenezi zilnic? Greșelile de la duș care îți pot afecta părul mai mult decât crezi
































