Ce vină au acești copii că s-au născut și trăiesc acolo? Polițist român, în lacrimi după ce a văzut condițiile inumane în care trăiesc micuții: "E greu să vorbesc!"

Antena Sport Publicat: 10 noiembrie 2020, 10:16 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:31

Comentarii
Ce vină au acești copii că s-au născut și trăiesc acolo? Polițist român, în lacrimi după ce a văzut condițiile inumane în care trăiesc micuții: "E greu să vorbesc!"

Dan Savenco, noi detalii din Ferentari

"E greu de explicat în cuvinte până nu vezi. De aia am și ținut să urc în blocurile astea. Chiar l-am cunoscut pe vestitul Gargamel care lucrează de 25 de ani la Secția 24. Chiar eram pe tură cu el, am patrulat și l-am rugat să oprească mașina să văd și eu despre ce e vorba. Mi-a zis: “Vrei să vezi despre ce e vorba?! Hai cu mine sus!”. M-a dus pe toate culoarele alea pe acolo. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Savenco, dezvăluiri din Ferentari

Îi vedeți în fața blocului?! Copiii care se joacă prin toate gunoaiele astea. Sunt tată, am doi copii și e greu să vezi așa ceva. Ce vină au acești copii că s-au născut și trăiesc acolo? E greu să vorbesc, m-au impresionat condițiile în care trăiesc acești copii. Și nu e singura zonă în care copiii trăiesc în mizerie. Copiii nu au nicio vină!

Să vezi bucuria copiilor pentru o singură bomboană. Acea bucurie te umple de energie, te încarcă, simți o satisfacție enormă. Colegul meu, nu e român, a stat cu fetița aia încât până la urma i-am zis: “Nu ai cum s-o iei acasă, hai să mergem!”. Stătea de vorbă cu ea încontinuu. Mai mergeam pe la altă casă, apoi iar trecea pe la fetița asta", a spus Savenco, pentru gsp.ro.

Dan Savenco este un alt sportiv care a îmbrăcat uniforma de polițist pe perioada stării de urgență din cauza pandemiei de coronavirus. Larisa Iordache a fost și ea în stradă, din cauza lipsei de personal. Cei doi sunt legitimaţi la Dinamo, club ce ţine de MAI.  

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:04

Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti”

9:53

Şefii de la Rapid, în “şedinţă” după dezastrul din play-off: “Jumătate din echipă a plâns”

9:45

Vincent Kompany s-a amuzat înainte de PSG – Bayern, după ce a auzit ce a putut face Jose Mourinho: “Nu încap în coşul de rufe”

9:38

Cu cine ar putea juca Universitatea Craiova în preliminariile Champions League, dacă va câştiga titlul. Adversare “de foc”

9:05

Anthony Joshua se pregăteşte de revenirea în ring, după accidentul tragic în care şi-a pierdut prietenii: “Azi e următorul pas”

8:57

Răzvan Lucescu, despre înfrângerea din Cupa Greciei: “Când pierd un meci, parcă mor”. Anunţ legat de viitorul său: “Sunt sincer”

1 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 2 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni” 3 Decizia luată de conducerea Rapidului în privinţa lui Gâlcă, după ce giuleştenii au fost umiliţi de Dinamo! 4 „Un nou Calciopoli?!” Ce riscă Interul lui Chivu în acest moment, după scandalul de arbitraj 5 Anunţul lui Mihai Stoica despre venirea lui Pirlo pe banca FCSB 6 Ce s-a putut auzi din vestiarul Universităţii Craiova în timp ce Adrian Rus era la interviu! Scandări oribile
Citește și