Închide meniul

Confesiuni dureroase din Spania: "Mă simteam invincibil, virusul m-a doborât"

Valentin Pîrcălabu Publicat: 31 martie 2020, 8:25

Comentarii
Confesiuni dureroase din Spania: "Mă simteam invincibil, virusul m-a doborât"

Străzile din Spania sunt goale

Din momentul în care a fost depistat pozitiv, Alfonso Reyes a dat detalii în fiecare zi pe reţelele de socializare despre starea sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alfonso Reyes: "A fost un moment foarte rău"

Alfonso Reyes a descris momentele când încă nu ştia că este infectat cu coronavirus. 

"Într-o zi, la spital, când nu știam ce am, nu respiram prea bine și m-am simțit copleșit. Au fost doar 5 minute, dar a fost un moment foarte rău. M-am calmat, am început să respir în liniște și a trecut. Nu este o gripă normală și nu îi atacă doar pe bătrâni. M-a pus la podea când eram într-o condiție fizică bună, imaginați-vă ce poate să-i facă unei persoane normale sau care are deja probleme. Am crezut că sunt invincibil și virusul m-a doborât. M-am ridicat însă și sper ca toți cei bolnavi care trec prin asta să reușească, dar chiar m-a doborât. Nu voi uita niciodată această experiență", a transmis Alfonso Reyes conform Marca.

Sportul în Spania s-a oprit din cauza coronavirusului

Epidemia de coronavirus a pus stop sportului şi în Spania. Fotbalul, dar şi celelalte competiţii au fost suspendate din cauza epidemiei de Covid-19. În Spania au fost confirmate peste 87 de mii de cazuri.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:58
VideoBucuria uriaşă a tricolorilor după ce România a învins Suedia şi s-a calificat în semifinale la European!
23:47
“Ne jigneşte” Gabi Balint, supărat şi el pe Mircea Lucescu! Ce l-a deranjat la selecţionerul naţionalei
23:25
VIDEORomânia – Slovacia 3-0 şi România – Suedia 3-2! Medalie istorică pentru tricolori la European
22:58
VIDEOVlad Dragomir, în formă maximă după prestația din meciul cu Austria! Reușită de senzație pentru Pafos
22:49
Reacţia lui Bogdan Andone după penalty-ul anulat din meciul Farul – FC Argeş 0-0
22:29
Farul – FC Argeș 0-0. Constănțenii ajung la cinci etape consecutive fără victorie în Liga 1
1 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 2 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 3 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 4 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 5 “Mă denigrează”. Mircea Lucescu, replică dură după atacul lui Mirel Rădoi: “Am greşit când am spus că-l stimez” 6 Mircea Lucescu a anunţat ce fundaş va fi titular în meciul cu Bosnia, după suspendarea lui Burcă şi accidentarea lui Popescu
Citește și