"Gigi, fratele meu (n.red. – Gigi Netoiu) și-a adus slănină și șorici la Dubai. Așa am făcut Crăciunul acolo”, a declarat Cristi Borcea la emisiunea "Poezie și Delicatețuri" de la Prima TV.
Cristi Borcea, plimbat noaptea prin Roma de Cornel Dinu
Cristi Borcea a povestit cum a ajuns la Dinamo ca director de marketing datorită lui Cornel Dinu. Acesta l-a învăţat cum să se îmbrace în primul cantonamentul în care au plecat în afara ţării, în 1995.
"Mă întreabă: 'Câţi bani ai la tine?'. Eu i-am zis că 20.000 de dolari. (n.r. Umblai cu cash-ul la tine?) Numai cu cash-ul! Dacă am fost gestionar de butelii, cu ce să umblu?
'Dă-mi 15.000 încoace' și m-a luat şi m-a înjurat: 'ţăran'! Dar s-a dus şi mi-a luat costume, ciorapi, pardesie. Eram îmbracat sport", a mai povestit Borcea.
Nu au fost singurele amintiri cu Cornel Dinu. Acesta l-a plimbat cu orele prin Roma ca să-i explice istoria locurilor celebre din Capitala Italiei.
"Nea Cornel m-a luat să-mi arate Fontana di Trevi. Ce ştiam eu atunci? La Roma mi-a explicat toată istoria, pe jos. Îmi curgea sânge din picioare. 4-5 ore noaptea!”, a declarat Cristi Borcea.
În perioada în care Cristi Borcea era acţionar la Dinamo, "câinii" au câștigat patru titluri de campioni (2000, 2002, 2004, 2007), șase Cupe (2000, 2001, 2003, 2004, 2005, 2012) și două Supercupe (2005, 2012).
- Cristi Borcea, lecţie de la Cornel Dinu
- Cum a fost plimbat noaptea prin Roma
- Portugalia - Spania e luni, de la ora 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- SUA - Belgia e luni spre marți noapte, de la ora 03:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Românul de 31 de ani care se apropie de o lovitură de proporţii. Cum va ajunge la o avere de 100 de milioane de euro
- FCSB, amical cu echipa lui Cosmin Olăroiu! Anunțul oficial
- (P) Sfaturi pentru ieșiri cu bicicleta sigure și confortabile alături de copii
- (P) Surprize la Mondiale! Ce lecție le oferă fotbalul investitorilor
- (P) REPARATORUL.COM – 5 semne că instalația din apartamentul tău are nevoie urgentă de atenție


































