Cei doi soți au povestit că, într-o zi, un necunoscut a intrat la ei la măcelărie și le-a oferit un împrumut. Aceștia mai spun că mafiotul se comporta ca un client normal.
”Un client obișnuit a intrat în magazin și ne-a oferit un împrumut. Ne-am uitat unul către celălalt și am realizat imediat despre ce e vorba”, au spus cei doi soți, conform BBC.
Specialiștii anti-mafia confirmă modul de acțiune al interlopilor
Specialiștii anti-mafia au confirmat că acesta este unul din modurile de acțiune al organizațiilor mafiote.
”Oferă împrumuturi, dar acel împrumut este începutul agoniei. Mafia nu face niciodată nimic din generozitate. Acest concept nu există în lumea infracțională. Mafia știe doar o vorbă: eu te scarpin pe spate, tu mă scarpini pe mine. Adică eu îți ofer ceva acum și mă răsplătești când va veni momentul”, a spus Enza Rando, specialist anti-mafia.
- Mafia profită de criza de coronavirus
- Un cuplu a dezvăluit cum a încercat un mafiot să le ofere un împrumut
- Cei doi soți au o măcelărie
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Jurnal Antena Sport | Carnavalul fotbalului
- (P) Cum să pariezi inteligent pe Cupa Mondială. Câteva ponturi și o variantă de bilet
- Cu cine s-a iubit Sorana Cîrstea înainte de Ţiriac. Relaţie secretă cu un bărbat celebru, s-a terminat urât!
- Ce se întâmplă cu spitalul pe care îl construieşte Ion Ţiriac, în locul său de suflet din România. Investiţie uriaşă
- (P) Rutina corectă pentru îngrijirea părului vopsit: Ce produse folosești?

































