Despre situaţia dramatică din oraş a vorbit şi Leandro Vega (23 de ani), fotbalist la formaţia din localitate, Emelec.
Leandro Vega: " Este înfricoșător ce se întâmplă"
Vega spune că autorităţile din Ecuador sunt depăşite de situaţie. Mai mult, medicii se focusează mai mult pe pacienţii tineri care sunt infectaţi cu coronavirus pentru că celor cu o vârstă înaintată nu le dau multe şanse de suprtavieţuire. Imaginile cu oameni decedaţi pe trotuare au făcut înconjurul planetei.
"Imaginile alea sunt reale. Este înfricoșător ce se întâmplă. Pare SF, dar sunt persoane decedate pe străzi. Nu putem crede ce vedem, este groaznic. Teroare este ceea ce experimentăm. Oamenii tineri au prioritate în spitale față de cei bătrâni, pentru că medicii nu le dau prea multe șanse celor din urmă", a spus Vega pentru Clarin.
Autorităţile din Ecuador, depăşite de situaţie
Autorităţile din Ecuador par depăşite de situaţie, deşi numărul cazurilor depăşeşte cu puţin 3.000. În Ecuador au murit 145 de persoane, conform worldometers.info.
- Tinerii au prioritate în faţa bătrânilor
- Autorităţile sunt depăşite de situaţie
- Peste 3.000 de persoane au Covid-19
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Unde petrece Crăciunul Ioana Țiriac. Fiica miliardarului român a ales o destinație exotică
- Cel mai tare cadou de Crăciun pe care şi l-a făcut Ion Ţiriac
- Afacerea surpriză cu care Cristi Borcea vrea să dea lovitura în 2026. În ce a putut să investească
- Sandra Izbașa și Răzvan Bănică, mărturisiri încărcate de emoție și optimism, înainte de startul sezonului Power Couple
- La ce i-a fost cel mai greu să renunţe femeii de 76 de ani pentru a arăta ca o adolescentă. Dieta minune































