"Domnule Țiriac, îmi era teamă să nu mă bateți prin telefon!" Dezvăluiri savuroase făcut de omul de afaceri despre relaţia cu Halep: "Mă vede un inamic"

Antena Sport Publicat: 26 decembrie 2020, 6:25 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Comentarii
"Domnule Țiriac, îmi era teamă să nu mă bateți prin telefon!" Dezvăluiri savuroase făcut de omul de afaceri despre relaţia cu Halep: "Mă vede un inamic"

Ion Ţiriac este preşedintele Federaţiei Române de Tenis

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

După Simona Halep va fi dezastru, crede Ion Ţiriac. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tenisul după Halep o să ajungă ca gimnastica după fetele care au fost reginele lumii, începând cu Nadia și terminând cu Atena (n.r – Jocurile Olimpice de la Atena din 2004) . Am dispărut și e păcat că dispărem!”, spunea Ion Țiriac pentru gsp.ro

Ion Ţiriac, despre Simona Halep: "Mă consideră un inamic"

Ion Ţiriac a vorbit şi despre relaţia pe care o are cu Simona Halep. Acesta recunoaşte că rareori îi dă sfaturi Simonei Halep. 

"Foarte rar o sfătuiesc pe Halep. Eu îi spun ce face și, în special, ce nu face. Eu nu cred că Halep mă consideră un fan de-ai ei. Halep mă consideră un inamic. O întreb: «De ce nu mi-ai dat telefon după ce ai terminat?». Iar ea îmi spune: «Domnule Țiriac, îmi era teamă să nu mă bateți prin telefon!».

Frumos ar fi ca tenisul să nu se termine după Halep. Ea e o jucătoare care poate să mai joace cu posibilitățile ei, nu atât fizice, cât morale, încă cinci-șase ani buni de zile. Atenție! Halep e o jucătoare diversă. E profesionistă în teren, dar în afara lui este o ființă, o femeie normală. Își vede de familie, își vede de distracție. E viața ei, nimeni nu poate s-o influențeze. N-aș vrea să se termine tenisul după Halep", a mai spus Ion Ţiriac. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va avea mai multe goluri marcate la Mondiale la finalul World Cup 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:32

Răzvan Lucescu, OUT de la PAOK!

15:11

Jayson Papeau a semnat! Revenire spectaculoasă în Liga 1

15:00

Carlos Alberto Parreira, internat de urgenţă

14:47

Veste excelentă pentru Dinamo! Echipa va juca în Champions League

14:39

OFICIAL | Antrenor nou pentru Andrei Raţiu la Rayo Vallecano

14:13

Dinamo, mutare surpriză. Fostul jucător de la FCSB se alătură lotului lui Nuno Campos

1 Gigi Becali s-a răzgândit! Nu-i mai prelungeşte contractul. O nouă plecare de la FCSB 2 FCSB, transfer nou! Jucătorul vine direct la reunire și acoperă un post deficitar 3 Rapid l-a transferat pe Tobias Christensen. Unde a plecat şi câţi bani încasează Şucu 4 Imaginea care spune totul! Reacţia genială a lui Erling Haaland după hattrick-ul lui Lionel Messi la Cupa Mondială 2026 5 Tragerea la sorți pentru turul 2 preliminar din Conference League. Cu cine joacă CFR Cluj și FCSB 6 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere
Citește și