Trump a insistat în repetate rânduri ca Hidroxiclorochina să fie folosită în lupta cu coronavirus din Statele Unite, însă experții în sănătatea publică și medicii spun că ar expune pacienții la riscuri inutile.
Donald Trump, mesaj în lupta împotriva coronavirusului
Donald Trump s-a consultat cu de doi specialiști americani din sănătate în privința acestui medicament, însă aceștia nu și-au dat acordul ca pacienții de Covid-19 să fie tratați.
Trump însă a insistat ca Hidroxiclorochina să fie testată, fiind cumpărate peste 29 de milioane de pastile. ”Dacă nu funcționează, ar fi fost păcat că nu l-am încercat. Vom trimite pastilele la diverse laboratoare. Ce avem de pierdut?”, a spus Trump într-o conferință de presă, potrivit New York Times.
Președintele american este de părere că virusul va dispărea ”miraculos” în luna aparilie, atunci când vremea se va încălzi, chiar dacă în urmă cu câteva luni nu credea în încălzirea globală.
- Trump se implică în lupta contra Covid-19
- Trump ignoră mesajul specialiștilor
- Trump vrea să folosească Hidroxiclorochina în tratarea pacienților
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- “O tortură” Cunoscutul milionar a dat faliment, apoi şi-a părăsit soţia după ce a găsit mesaje “explicite” în telefonul ei!
- (P) Cum te pregătești pentru pariurile pe Campionatul Mondial de fotbal
- Suma uriaşă pe care o plăteşte Cristi Borcea doar pentru întreţinerea apartamentului din Miami făcut cadou fiicei sale
- Olandezii surclasează pensia ruşinoasă pe care Mihai Neşu o primeşte de la statul român. Câţi bani ia din Olanda
- (P) Aplicații bancare mobile în România































