După ce a fost jignită de români, Larisa Iordache e atacată din interiorul poliției: ”Șeful Secției 22 este foarte supărat!” Reacția gimnastei

Antena Sport Publicat: 18 aprilie 2020, 11:37

Comentarii
După ce a fost jignită de români, Larisa Iordache e atacată din interiorul poliției: ”Șeful Secției 22 este foarte supărat!” Reacția gimnastei

Larisa Iordache nu mai iese pe stradă

Mai exact, marea noastră campioană este acuzată că doar ”s-a lăudat” cu uniforma de poliție și că a intrat în concediu medical. Acuzațiile sunt făcute de oameni din poliție. Larisa Iordache a fost jignită și de români pe rețelele de socializare. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După ce s-a lăudat că ajută Poliția, Larisa Iordache a spus că intră în medical și că nu mai poate ieși la acțiuni. Șeful Secției 22 este foarte supărat”, au dezvăluit surse din cadrul IGPR pentru Click.

Larisa Iordache: ”Am niște probleme, dar nu am intrat în medical”

Larisa Iordache a admis că are niște probleme de sănătate, însă infirmă faptul că a intrat în concediu medical.

Momentan, nu am intrat în concediu medical, voi vedea dacă am să o fac. Am niște probleme la tendonul ahilean de la piciorul stâng. Nu am fugit de responsabilitate, îmi văd de sănătate. Nu era treaba mea să stau în stradă”, a declarat Larisa Iordache, pentru sursa citată.

Nu mi se pare normal să patrulez, pentru că toată viaţa am făcut gimnastică, toată viaţa am fost la sala de antrenament, chiar şi în luna asta în care nu am putut să merg la sală să-mi desfăşor activitatea normal a trebuit să le fac în casă. Am stat cât am putut de mult în casă şi să nu iau contact cu alte persoane. Şi când mergeam la cumpărături aveam grijă de mine. Şi acum să ajung în uniforma de poliţie şi să interacţionez cu oamenii este destul de dificil.  Este normal să accept situaţia pentru că am fost chemată, nu am nimic de obiectat, este normal să răspund pozitiv. Eu sper să mă întorc la gimnastică cât de curând”, a continuat Larisa Iordache. 

Reclamă
Reclamă

Larisa Iordache:”Am schimbat costumul de gimnastică în uniforma de Poliție pentru o perioadă, din cauza lipsei de personal”

Pe 9 aprilie, Larisa Iordache, multiplă campioană europeană, a îmbrăcat costumul de polițistă pentru a ajuta autoritățile, aflate în lipsă de personal.

Iordache este legitimată la CS Dinamo, club care se află în subordinea MAI. Astfel, ea a fost nevoită să iasă pe stradă, pentru a da o mână de ajutor.

Am schimbat costumul de gimnastică în uniforma de Poliție pentru o perioadă, din cauza lipsei de personal. Trebuie să înțelegem că este cel mai bine să stăm în casă.

Reclamă

Toți oamenii care în perioada aceasta dificilă sunt la muncă sunt în pericol. Pentru a opri acest virus, trebuie să ne gândim și la cei din jurul nostru. Așa că eu vă rog să stați în casă și să aveți grijă de sănătatea voastră”, a scris Larisa Iordache, pe contul personal de Instagram.

Larisa Iordache, ajunsă la 23 de ani, a câștigat de-a lungul carierei 12 medalii europene (5 de aur), patru mondiale și una olimpică (bronz).

Românca a fost decorată, în 2017, de președintele Klaus Iohannis, cu Ordinul Meritul Sportiv, Clasa a III-a.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:09

CFR Cluj – Rapid, LIVE TEXT (21:45). Giuleștenii pot reveni pe primul loc. Echipele de start

20:08

Reacția lui Mihai Stoica, după ce Mircea Lucescu a convocat trei jucători de la FCSB: „Nu știu la ce se aștepta Olaru”

20:06

LIVE TEXTFCSB – UTA Arad 1-0. Mirel Rădoi caută prima victorie pe banca roș-albaștrilor. Campioana a deschis scorul

20:04

Războiul din Orientul Mijlociu a făcut o nouă “victimă”

19:43

Italienii au făcut anunțul momentului: 15 milioane de euro pentru Ionuț Radu!

19:42

Ce se întâmplă cu Kylian Mbappe, înaintea derby-ului cu Atletico Madrid. Vestea primită de Alvaro Arbeloa

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 4 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 5 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 6 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent”
Citește și